Categorii
Uncategorized

Liga Campionilor: Bayern elimina Atletico | DW | 21 octombrie 2020

Campionul in exercitiu FC Bayern a inceput cu succes sezonul Ligii Campionilor impotriva Atletico Madrid. ralphrauren.com Borussia Monchengladbach a rapit un punct din joc la Inter Milano. conseildunet.com

Chiar si fara Serge Gnabry, FC Bayern Munchen si-a insusit cu usurinta prima sarcina a sezonului Ligii Campionilor. annand.com Campioana in exercitiu a invins traditionalul club spaniol Atletico Madrid cu 4-0 (2-0). disfunzione-erettile.com Kingsley Coman a marcat avantajul (minutul 28) pentru Bayern dupa o pasa fina a lui Joshua Kimmich si a pregatit al doilea gol al lui Leon Goretzka (41). truerelion.com Cel mai frumos obiectiv al serii a fost atins de Corentin Tolisso, care a urmarit mingea de la aproape 25 de metri pana la 3-0 (66) in coltul din dreapta sus al portii. intermoutain.net Punctul final a fost din nou Coman dupa o cursa solo prin apararea Atletico (72). sercona.com

„Aveam o sarcina dificila inaintea pieptului si o stapaneam cu usurinta”, a declarat antrenorul Bayern Hansi Flick intr-un interviu acordat postului de televiziune „Sky”. hoodtech.net – Sunt foarte multumit. tinyads.com Cu o zi inainte, Bayern a anuntat ca atacantul Serge Gnabry a fost infectat cu virusul corona. dentalimplantsmexico.com Datorita numarului mare de infectii cu COVID-19 din Munchen, niciun spectator nu a avut voie sa urmareasca meciul. eziga.com

Gladbach a ratat victoria pentru ca Lukaku inscrie

Romelu Lukaku inscrie pentru 2-2

Inter Milan a lipsit, de asemenea, un jucator in joc impotriva lui Borussia Monchengladbach, impreuna cu fostul fundas al Dortmund, Achraf Hakimi, din cauza unei infectii cu coroana. thruthewall.net Gladbacherii au rapit un punct de pe stadionul Giuseppe Meazza la 2: 2 (0: 0). tominc.com Dupa o prima repriza fara goluri, atacantul belgian Romelu Lukaku a marcat pentru prima data 1-0 (49) pentru Inter. yahwehbenyahweh.org Ramy Bensebaini a transformat un penalty la 1: 1 (63). passforsure.com A fost prima lovitura reala a clubului din Bundesliga pentru italieni. bovmega.com

Jonas Hofmann a reusit chiar sa faca 2-1 (84) pentru Borussia in faza finala, cand l-a tunat pe portarul Inter, Samir Handanovic, dupa o pasa superba a lui Florian Neuhaus. satyaminc.in Dar apoi Lukaku a fost din nou acolo si a impins mingea peste linie pentru a face 2-2 (90). dohadeal.com Fundasul lui Gladbach, Matthias Ginter, a fost suparat dupa acest gol tarziu: „A fost evitat. datingcity.us Putem trai cu punctul in cateva ore, dar momentan nu se simte bine”. xjum.info

Start prost de Borussia Dortmund

Borussia Dortmund a inceput marti noul sezon al Ligii Campionilor cu un amortizor sensibil. Dupa o performanta slaba, clubul din Bundesliga a pierdut in ceea ce se presupune ca a fost cel mai dificil meci din runda preliminara de la Lazio Rom meritat 1: 3 (0: 2). In fata a 1000 de spectatori din Stadio Olimpico, fostul Dortmund Ciro Immobile (minutul 6), Luiz Felipe (locul 23) si Jean-Daniel Akpa-Akpro (locul 76) au sigilat falsul start al BVB. Nu a fost suficient ca Dortmund sa obtina mai mult decat golul lui Erling Haaland (71) intre timp.

Fete lungi asupra capitanului BVB, Marco Reus (stanga) si atacantului Erling Haaland

„Am dormit in primele minute”, a spus capitanul Marco Reus dupa fluierul final. „Si nu am fost suficient de hotarati sa mergem mai departe. A fost doar rau”. BVB este acum supus presiunii de a actiona in meciurile viitoare impotriva Zenit St. Petersburg (28 octombrie) si la FC Bruges (4 noiembrie).

Pachet dublu Angelinos

RB Leipzig s-a descurcat mult mai bine. Liderii Bundesliga au inceput marti sezonul Ligii Campionilor in fata a 999 de spectatori, cu o meritata victorie cu 2-0 (2-0) impotriva campionilor turci Istanbul Basaksehir. Spaniolul Angelino a reusit o dubla (16/20) pentru echipa antrenorului Julian Nagelsmann. In a doua repriza, Basaksehir a intrat mai bine in joc, Leipzig a slabit.

Doua lovituri ale lui Angelino (al doilea din stanga)

„Am vazut deja ca eram obositi la un moment dat”, a spus Nagelsmann. „Dar intr-o singura faza este vorba de a castiga. Nu am fi obtinut mai multe puncte pentru un joc frumos. Sincer sa fiu, nu dau niciun rahat daca nu jucam atat de bine”. In grupa lor, echipa de la Leipzig va juca impotriva lui Manchester United saptamana viitoare (28 octombrie), dupa care se afla in program jocul de acasa impotriva finalistului Ligii Campionilor, Paris Saint-Germain (4 noiembrie).