Fotografii: Cupa Mondiala de Rugby 2019 in imaginiElliot

Daly din Anglia este abordat de Blaine Scully, care este capitanul echipei SUA.

Fotografii: Cupa Mondiala de Rugby 2019 in imagini

SUA a obtinut puncte pe tabla, Bryce Campbell din SUA a trecut pentru a marca la sfarsitul jocului. euvoupassar.com

Mai devreme, pe 26 septembrie, Italia a invins Canada cu 48-7 pe stadionul Fukuoka Hakatanomori din Fukuoka.

Aripa Canadei Jeff Hassler (spate) il abordeaza pe fundasul lateral al Italiei Matteo Minozzi in timpul meciului din Grupa B. outigoes.com

Italia a alergat in sapte incercari in timpul jocului, desi Canada a respins o serie de oportunitati de marcare de incercari.

Jumatatea canadiana Peter Nelson preda mingea intr-un ruck. curatedtelevision.com

Tommaso Benvenuti din Italia concureaza pentru minge cu Ben Lesage din Canada.

Cupa Mondiala de Rugby din 2019 a oferit primul sau soc major, in timp ce penitii Uruguay au rezistat pentru o victorie istorica cu 30-27 asupra Fiji. shark-flash.com

Fiji era de asteptat sa-si invinga confortabil adversarii sud-americani, dar Uruguay a organizat una dintre cele mai mari suparari ale turneului din istoria Cupei Mondiale.

Aripa uruguayului, Nicolas Freitas, este abordata de jumatatea de scrum din Fiji Nikola Matawalu in timpul meciului din grupa D. balitmoreravens.com

Mesulame Dolokoto pune mingea la sol pentru a marca prima incercare a echipei sale, dar Fiji a facut prea multe greseli in joc.

Copiii locali aplauda atat cu steaguri Fiji, cat si Uruguay la Stadionul Kamaishi Recovery Memorial, un loc construit in memoria celor pierduti in tsunami-ul din 2011. holly-model.com

Infrangerea inseamna ca Fiji ar putea avea dificultati sa treaca in sferturi de finala, dupa ce si-au pierdut meciul de deschidere impotriva Australiei.

Ed Fidow sarbatoreste alaturi de colegii sai de echipa din Samoa dupa ce a marcat a treia incercare a echipei sale in timpul victoriei impotriva Rusiei. 34ccc.com

Copiii de scoala au participat la meciul de pe stadionul de rugby Kumagaya.

Meciul a fost o aventura inflacarata cu Samoa, norocos ca nu au fost expulzati doi jucatori. kabilee.com

Dwayne Polataivao il abordeaza pe Yury Kushnarev in timpul meciului din grupul A dintre Rusia si Samoa.

Tara Galilor a fost fortata sa munceasca din greu pentru a castiga impotriva Georgiei, dar a organizat o clasa de master in prima repriza pentru a obtine victoria. global-log.com

Aripa Georgiei, Giorgi Kveseladze, din dreapta, il abordeaza pe jumatatea de zbor al Tarii Galilor, Dan Biggar, in timpul meciului din grupul D de pe stadionul City of Toyota, pe 23 septembrie.

Tara Galilor s-a confruntat cu Georgia in jocul sau de deschidere al Cupei Mondiale de Rugby 2019. elementherbs.com

Pasiunea sa s-a dovedit uneori prea mare si arbitrul Luke Pearce i-a aratat lui Jaba Bregvadze din Georgia un cartonas galben pentru joc gresit.

Tara Galilor sarbatoreste dupa ce a marcat inca o incercare impotriva opozitiei, care a demonstrat ca este mai mult decat capabila sa concureze la nivel fizic. up85.com

Irlanda s-a dovedit a fi prea puternica pentru adversarii sai care nu au reusit sa egaleze intensitatea irlandeza.

• curs euro

James Ryan din Irlanda castiga un line out in timpul victoriei echipei sale cu 27-3 in fata Scotiei. it-ebooks.net

Un suporter irlandez se uita inainte de meciul de deschidere al echipei sale.

Italia a ajuns la o simpla victorie cu puncte bonus in fata Namibiei, dar numai dupa o sperietura din partea celor cu timp partial. domainfwding.com Fotografii: Cupa Mondiala de Rugby 2019 in imagini Centrul Angliei Manu Tuilagi sarbatoreste cu jumatatea de musca George Ford dupa ce a marcat o incercare.

Anthony Watson din Anglia jongleaza cu mingea. meemassa.com

Jucatorii din Noua Zeelanda efectueaza Haka inainte de meciul din Grupa B de la Rugby World Cup 2019 impotriva Africii de Sud.

Aripa Noii Zeelande Sevu Reece prinde mingea. rummycirle.com

Peceli Yato din Fiji il infrunta pe Reece Hodge din Australia. La un moment dat in repriza secunda, Fiji a condus cu 21-12. becca007.com

Christian Lealiifano din Australia tine mingea in timpul meciului de la Cupa Mondiala de Rugby dintre Australia si Fiji de la Sapporo, Japonia, pe 21 septembrie.

Waisea Nayacalevu din Fiji, dreapta, il bate pe Christian Lealifano la minge pentru a marca o incercare in repriza a doua. assistir.org Cu toate acestea, doua incercari de la prostituatorul australian Tolu Latu in cinci minute au asigurat ca Wallabies sa evite o suparare uriasa.

Blocul argentinian Guido Petti Pagadizabal (L) il abordeaza pe mijlocasul de scrum al Frantei Antoine Dupont. acdevco.com Franta a supravietuit unei reveniri remarcabile in a doua repriza din Argentina pentru a inregistra o victorie palpitanta cu 23-21.

Virimi Vakatawa din Franta incearca sa-i paseze mingea unui coechipier. cherokeehampton.com Franta conducea cu 20-3 la pauza.

Japonezul Matsushima, stanga, sarbatoreste cu Yutaka Nagare, centru, dupa ce a marcat unul dintre cele trei incercari ale sale. dhither.com

Rusul Andrei Ostrikov, stanga, concureaza pentru minge cu japonezul James Moore in timpul meciului lor de la Cupa Mondiala de rugby de la Tokyo, Japonia, vineri, 20 septembrie.

Rusia a marcat primul si a condus cu 7-0, inainte ca Japonia sa creasca treptat in meci. Kotaro Matsushima din Japonia aterizeaza pentru o incercare sub presiunea lui Vasily Artemyev din Rusia, dar nu este permisa.

Meciul dintre Japonia si Rusia a fost precedat de ceremonia de deschidere a turneului.