Uncategorized

Echipa DFB s-a facut de rusine in debutul lui Flick cu fotbalul pomady Low – doar Musiala evoca

• Din cecul lui Nico

incheia

In calificarile la Cupa Mondiala, Germania a dezamagit peste tot atunci cand Hansi Flick a debutat impotriva Liechtensteinului. Timo Werner si Leroy Sane se intalnesc.

Liechtenstein – Germania 0: 2 (0: 1)

Lista Liechtenstein B. Buchel – S. Wolfinger (Yildiz, 83.), Malin (Kollmann, 83.), Kaufmann, Hofer, Goppel – N. Frick (Kardesoglu, 71.), Frommelt, Hasler – Sele (F. Wolfinger, 61.), Y. blackbacks.com Frick (Grunenfelder, 71.) Lista Germania Leno – Baku (Hofmann, 60.), Sule, Kehrer, Gosens – Kimmich (Wirtz, 81.), Gundogan (Goretzka, 73.) -Sane, Havertz (Gnabry, 60 . ), Musiala (Reus, locul 60) – goluri Werner 0: 1 Werner (locul 41), 0: 2 Sane (locul 77) arbitrul Fabio Verissimo (Portugalia)

Cele mai importante lucruri pe scurt: echipa nationala de fotbal a Germaniei a ajuns la un 2-0 (1-0) dificil impotriva Liechtenstein-ului abia la debutul antrenorului national Hansi Flick. Timo Werner (minutul 41) si Leroy Sane (77) au marcat joi golurile in fata a 7958 de spectatori in victoria lor, niciodata amenintata, impotriva numarului 189 in clasamentul mondial FIFA din St. Gallen, Elvetia.

Jocul nu a avut o valoare informativa mai mare pentru marile goluri ale lui Flick catre Cupa Mondiala 2022 din Qatar, avand in vedere strategia pura defensiva a adversarului. Urmatoarea proba va avea loc duminica cu meciul de top din grupa J impotriva Armeniei la Stuttgart.

Germania versus Liechtenstein: Tickerul de citit

10:43 p. bookingarena.com m.: Deci, destul de furioasa. Germania trebuie sa se imbunatateasca, Liechtenstein nu. Asta e tot pentru azi din partea mea, va multumesc ca ati citit. Ne vedem curand, sper!

22:36: Din nou: Este, de asemenea, clar ca echipa DFB nu incepe sa faca magie chiar aici si nu arata direct fotbalul pe care cineva il spera. Cu toate acestea, avand in vedere diferenta de calitate, pur si simplu nu a fost suficient. Trebuie sa existe o crestere semnificativa a performantei impotriva Armeniei si Islandei.

22:33: Si apoi s-a terminat, tragedia! Germania a invins Liechtenstein cu 2-0, dar a dezamagit in mare parte de debutul Flick. Acest lucru nu a fost suficient impotriva unui adversar care a luptat curajos, dar, cu tot respectul cuvenit, trebuie invins mai clar.

Minutul 90: Exista trei minute pentru a cauta. E ca si cum ai avea o cearta la 4 dimineata in fata clubului: nu trebuie sa fie. cctvlz.com

Minutul 88: sansa de gol pentru Liechtenstein! Dupa o lovitura libera a lui Wolfinger, mingea navigheaza chiar langa careu.

Minutul 87: Gosens chiar trebuie sa fie accidentat de pe teren. Dar pentru ca Flick nu se mai poate schimba, zece dintre echipa germana trebuie sa joace pana la capat.

Minutul 85: Gosens este pe podea si trebuie tratat.

Minutul 83: Kollmann vine pentru Malin, Yildiz pentru S. Wolfinger.

Minutul 82: Reus a preluat banderola de capitan.

Minutul 81: Wirtz poate juca acum. El vine pentru Kimmich.

Minutul 79: A fost o miscare foarte buna a lui Sane. Totusi, ne intrebam de ce aceste dueluri 1v1 nu sunt cautate mai des de germani. yummybun.com

Minutul 77: TOOOOR pentru Germania! Acum este: Sane isi pacaleste adversarul cu spatele la poarta in suprafata de pedeapsa si paseaza cu o fesa, trage direct si loveste coltul indepartat la 2-0.

Minutul 75: Imaginea ramane aceeasi. Germania are practic doar mingea, dar nu stie ce sa faca cu ea. Din al saisprezecelea se termina de obicei. Unde sunt ideile?

Minutul 73: In echipa DFB, Goretzka intra in joc pentru Gundogan.

Minutul 71: Grunenfelder vine pentru Y. Frick, Kardesoglu pentru N. Frick. Ce se petrece aici?

Minutul 71: Sane cu un corner care nu ajunge departe. La scurt timp dupa aceea o poate rula din nou, va fi mai bine. Kehrer cu umarul, dar prea clar trece peste asta. fewgen.com

Minutul 68: Malin tine capul si previne probabilul 2-0 din punctul de vedere al lui Liechtenstein. Gosens trage de la 15 metri, care altfel ar fi fost acolo.

Minutul 67: Acum Sule incearca din al doilea rand cu o lovitura. Clar oprit. Echipa DFB este astazi dezamagitoare pe toate planurile.

Minutul 64: Hofmann centreaza tocmai pe capul lui Sane, care tinteste prea sus. Peste ea.

Minutul 61: Un alt Wolfinger! Vine pentru Sele, vechiul Liechtenstein Zidane.

Minutul 60: Hofmann vine pentru Baku, Gnabry pentru Havertz si Reus pentru Musiala.

Minutul 58: Tohuwabohu in Liechtenstein saisprezece dupa o centrare ascutita a lui Kimmich din dreapta. Dar nici Gosens, nici Gundogan nu primesc mingea peste linia de aproape. qamf.net Buchel straluceste.

Minutul 57: In sfarsit, ceva ca o sansa. Musiala il elibereaza pe Gosens, care il pune in centru. Gundogan se repezi, sutul sau este din nou blocat.

Minutul 56: Flick cu o dispozitie proasta de 100%.

Minutul 55: Germania cu 84 la suta posesie.

Minutul 53: Este impins inainte si inapoi. Pana cand liberul primeste mingea, Liechtenstein s-a regrupat in defensiva. Merge prea incet.

Minutul 50: Nu sunt prea multe de vazut despre pregatirea standard speciala din partea germanilor. Loviturile libere si cornerele aterizeaza aproape intotdeauna asupra adversarului. furano.co.uk Si asta nu este tocmai Franta acum.

Minutul 49: Gosens merita vazut pentru Werner, dar: offside.

47th Minute: Flick arata in prezent mai sumbru decat la o cina cu Brazzo.

Minutul 46: Leno trebuie sa iasa din careu pentru a degaja o minge lunga. Are un aspect absolut mai nou.

Minutul 46: Continua cu cel de-al patrulea joc din grupa pentru calificarea la Cupa Mondiala 2022 pentru echipa DFB. Ambii antrenori renunta initial la o schimbare.

21:31: Si apoi e pauza! Germania conduce cu 1-0 impotriva Liechtensteinului. A fost o performanta destul de slaba a DFB-Elf pana acum. O sansa mica, un moment stralucit de la Musiala si multe picioare din Liechtenstein – asta descrie prima repriza.

Minutul 45: Havertz dribleaza pe langa toata lumea, ei bine, aproape pe toata lumea. royalsultangarden.com La un moment dat se va bloca.

Minutul 44: Gundogan incearca din nou din al doilea rand. In afara de asta. Revenim insa la obiectiv: o miscare puternica a lui Musiala. Am ridicat ritmul si l-am trecut minunat. „Bambi” se incinge.

Minutul 41: TOOOOOR pentru Germania! Vraja este rupta. Musiala trece de minune pentru Werner, care impinge din stanga intr-un unghi ascutit. 1-0.

39th Minute: Sele despacheta trucul lui Zidane si este faultat. Pentru Gundogan, probabil ca nu era de gestionat din punct de vedere psihologic. youtube8.com

Minutul 38: Buchel cu prima greseala. Nu poate controla o minge inalta, Gundogan trage din al doilea rand. Peste ea.

Minutul 37: Musiala deschide camera lui Baku, care flanceaza din dreapta liniei de fond – si il gaseste pe capul lui Gosens. Dar draga, trece mult peste asta.

Minutul 35: Goretzka, Gnabry si Reus se incalzesc. Flick nu ar trebui sa fie fericit. Din nou intrebarea: Ce face Low de fapt?

Minutul 34: E ca handbalul. O echipa (Germania) sta complet in zona de poarta adversa, cealalta echipa (Liechtenstein) se apara cu omul si mouse-ul.

Minutul 32: S-a jucat acum mai bine de jumatate de ora, Germania are trei oferte direct pe poarta. Adica: nu atat. encapsul.com

Minutul 30: Baku sari mingea, lovitura de poarta Liechtenstein.

• stiri hotnews

Apropo, Werner a avut doar patru contacte cu mingea pana in acest moment. PATRU!

Minutul 28: Gundogan ridica mingea de la jumatatea terenului in suprafata de pedeapsa, dar Buchel are mult timp sa intercepteze mingea.

27. Minut : Sane se dribleaza strans. Lipseste ideea, driblingul castigat, sau pur si simplu: golul.

Minutul 25: Gosens cu urmatoarea centrare ascutita din stanga. Blocat din nou. Echipa DFB isi musca in prezent dintii de apararea foarte buna a Liechtensteinerilor.

Minutul 23: Sper ca toata lumea de aici stie cum sa se descurce cu ironia. Daca nu: https://www. yououtube.com duden.de/rechtschreibung/Ironie

Minutul 22: Acum devine foarte amar. Sane este tunelizat. Si inca 0-0. Flick out!

18.Minut: Baku are mai mult spatiu pe dreapta, centrarea lui ascutita este degajata in corner. Buchel clarifica asta cu pumnul. Ulterior, Kimmich trimite mingea inapoi in suprafata de pedeapsa, unde Gosens se ridica, dar loveste doar stalpul exterior cu lovitura de cap.

Minutul 15: Tot 0-0. Liechtenstein se transforma in Ungaria. Sau Coreea de Sud. iyfgm.com Sau Macedonia de Nord. O inghetata pentru cei care recunosc modele.

Minutul 13: M-am intors. Este tot 0-0. In acest moment, indepliniti dorinta unui coleg mai in varsta si scrieti: Abba revin: Nou album si spectacol dupa aproape 40 de ani. Este sugestia lui de a schimba imnul. Nu am nici o obiectie. Salutari la punct.

11. Minutul: Gosens arunca mingea, Liechtenstein detine zero. Voi lua o bautura repede. losangeleschargerssuck.com

9. Minut: Liechtenstein cu o impingere peste Wolfinger. Sule este acolo.

Minutul 7: Trebuie sa fie! Din nou Sane trece pe stanga, ridica pentru Havertz, care joaca un unu-doi cu Werner. Pana la urma Werner se inchide de la sapte metri in fata portii, Buchel este din nou la fata locului. Baku ia recul direct, blocat.

Minutul 5: Ce poza! Unsprezece liechtensteinieni se afla la maximum 30 de metri distanta de propria lor cutie, Germania impinge pe underdog adanc in propria jumatate.

Minutul 4: Prima mare sansa pentru echipa DFB! Sane trece pana la linia de baza si se plaseaza in centru pentru Kimmich. Baiatul blond isi gaseste stapanul in Buchel.

Kimmich cu o sansa mare impotriva Liechtensteinului.

© Christian Kolbert / imago

3. discoverist.in Minut: Liechtenstein indeparteaza din corner. Ea il invinge pe Kimmich.

2. Minut: Prima lovitura libera a jocului. Gosens da un picior in fata.

Minut 1: Hai sa mergem! Germania joaca de la stanga la dreapta. Liechtenstein vanatori.

+++ 20.41 : Musiala inca putin nesigura de imnul national. Ar fi in general pentru o modernizare a imnurilor. Poate pune o bataie sub ea. ttcbzc.com Este doar o sugestie.

+++ 20:37: E pe cale sa inceapa. Primul joc al lui Hansi. Ultima plimbare la frigider, te rog. Pana la pauza.

+++ 20:31: La RTL exista din nou o tombola astazi. Nicio intrebare despre asta, doar o parola care trebuie trimisa prin SMS. Apoi sunt 10.000 de euro. Asa ca poate. Pentru o parola care este afisata. national-amusements.biz Este enervant faptul ca mi-am epuizat deja mesajele text gratuite pentru aceasta luna.

+++ 20:29: Acum sunt, de asemenea, salutari video de la Jurgen Klopp la Flick. A existat atat de multa armonie cu echipa DFB cand a filmat o reclama pentru un furnizor de crema de ciocolata. Numele nu este mentionat. Altfel as face si publicitate.

+++ 20:27: Primul joc al lui Flicks in calitate de antrenor principal DFB nici macar nu a inceput si deja isi lauda toate lucrurile. Oh, Hansi. Doar a ramas uman. Trebuie doar sa-l placi.

+++ 20:23: Flick clarifica: Musiala si Sane joaca pe exterior, Werner va actiona in centrul furtunii. Deci este un 4-2-3-1. yaahowu.com

+++ 20:21: Flick on RTL: „Bineinteles ca am incercat sa transmitem filozofia noastra de joc jucatorilor. Mi-a placut foarte mult ce am vazut la antrenament.”

+++ 8:16 p.m.: Ma abat. Imi pare rau Echipa DFB se incalzeste pe verde. Si Lothar Matthaus spune la microfonul RTL: Flick este cel potrivit pentru Germania. Nu indraznesc sa nu fiu de acord.

+++ 20:13: RTL inca ruleaza „Vezi bune, vremuri rele” in avans. Bucatarul accepta slujba pentru emisiunea TV. Cred ca ar trebui sa stii asta. pallmallorange.com

+++ 19:58: In furtuna vedem astazi legatura Chelsea. Furtuna Werner si Havertz langa Sane. In special, Werner a aratat recent orice altceva decat fericit in rochia DFB. Sane ar face, de asemenea, una sau doua lovituri astazi. La Bayern a fost nevoit sa asculte chiar si fluiere de la propriile sale randuri de fani recent.

+++ 19.45: Din partea DFB-Elf, Goretzka si Gnabry raman initial doar pe banca. Ambele erau de fapt asteptate in XI-ul de start.

+++ 19.42: Desigur, nu vrem sa va retinem lista Liechtensteinului. Iata: B. flascore.com Buchel – F. Wolfinger, Malin, Kaufmann, Hofer, Goppel – N. Frick, Frommelt, Hasler – Sele, Y. Frick. Mainile sus, cine a auzit de cel putin unul dintre kickers.

+++ 19:39: Este destul de surprinzator. Kehrer nu era de asteptat astazi, Musiala este si ea neasteptata. Pe de alta parte: Cine l-a vazut ultimul pe baiat jucand va sti de ce joaca „Bambi”.

+++ 19.35: Formatia de start a echipei DFB este acolo. Cu aceasta echipa Flick incepe primul sau meci international ca antrenor principal: Leno – Baku, Sule, Kehrer, Gosens – Kimmich – Gundogan, Musiala – Sane, Werner – Havertz. iyfjt.com

Unsprezecelea nostru de start in debutul antrenorului national Hansi #Flick impotriva Liechtensteinului.