Categorii
Uncategorized

Ucraina castiga impotriva Suediei in ultima secunda

Ucraina a fost ultima echipa care a trecut in sferturile de finala marti seara (29 iunie 2021). In fata Suediei, o victorie cu 2: 1 (0: 1, 1: 1) dupa prelungirea a reusit. www.provivienda.com Spectatorii din Glasgow nu vazusera un meci deosebit de inalt, ci un meci incitant.

Norocosul marcator al ucrainenilor, care a intrat in locul sau in minutul 106, a fost Artem Dovbyk. eatemdiem.com Oleksandr Zinchenko a fost pionierul. Barbatul din Manchester City a traversat de la stanga in prelungirile care tocmai incepusera si l-a gasit pe Dovbyk in centru, care a condus mingea de la cinci metri. www.hastaneinfeksiyonlaridergisi.org

Anterior, suedezii fusesera depasiti de prelungiri si au aparat cu disperare 1-1 din timpul regulat. Pentru ca fundasul Marcus Danielson a fost expulzat in minutul 99, dupa o lovitura destul de nefericita impotriva lui Artem Besedin. question.org Tot efortul nu a meritat pana la urma, deoarece scandinavii nu mai gaseau un raspuns la „pumnul norocos” al ucrainenilor. In sferturile de finala, ucrainenii vor intalni Anglia sambata (03. www.garyscohen.com 07.2021) la Roma. houseland.com

Emil Forsberg – eroul nefericit

Nefericitul erou al jocului fusese de partea suedeza: Emil Forsberg a jucat un joc remarcabil peste 120 de minute, dar nu i s-a permis sa incaseze salariul efectiv castigat in sferturile de finala in cele din urma. Ca un magnet, profesionistul de 29 de ani de la RB Leipzig a atras in mod magic mingea pe intreaga durata a jocului si a dominat o mare parte a jocului cu tehnica fina si inteligenta extraordinara. naglesigns.biz

Forsberg nu numai ca a marcat golul interimar al Suediei la 1: 1, dar a esuat si in a doua repriza cu un sut stralucit in coltul din dreapta al centrului. In cele din urma, altii au reusit sa inveseleasca: norocosii ucraineni care au intrat in sferturile de finala ale unui Campionat European pentru prima data. kadenaservices.com

Suedia a dominat de la inceput

In imensul Hampden Park din Glasgow, care era putin populat cu 12.000 de spectatori, suedezii au preluat comanda jocului inca din primul minut. selectinterest.com Ceea ce a fost remarcabil prin faptul ca scandinavii fusesera observati pana acum ca una dintre cele mai pasive echipe din turneu, cu o posesie a balonului in medie de doar 35%. Impotriva Ucrainei, insa, au fost nevoiti sa ia fraiele in mana, pentru ca europenii estici s-au retras adanc in propria jumatate din start. www.newhardcore.com

• tatal nostru

Un suedez parea sa-i placa: Forsberg a ridicat-o imediat. Designerul de jocuri in varsta de 29 de ani, care lucreaza zilnic pentru RB Leipzig, s-a eliberat de pozitia sa traditionala pe aripa stanga de fiecare data cand echipa sa castiga mingea si a organizat actiunile suedeze din sediul central. m.shopinboise.com Forsberg a driblat, a trecut, a jucat unu-doi si a tras in poarta.

Forsberg dribleaza, trece si trage egal

Deja in minutul 6 a esuat abia cand a esuat dupa ce mingea lui Dejan Kulusevski a salvat el insusi de la doisprezece metri pe apararea ucraineana cu mai multe picioare. www.riomilf.com Forsberg l-a pus apoi pe Alexander Isak in centrul atentiei in minutul 19, cand tocmai a ratat golul ucrainean cu finalizarea sa de la 15 metri. El s-a rasplatit inainte de fluierul la pauza, cand a luat mingea la 17 metri in fata portii cu mana dreapta perfecta in minutul 43 si intr-o miscare fluenta cu un sut complet – deviat de un fundas ucrainean – in stanga Pentru a-l intalni pe Eck. youneed.com

Totusi, acesta era deja poarta de acces catre egalizatorul suedez 1-1, deoarece ucrainenii folosisera anterior unul dintre putinele lor atacuri pentru a conduce. Andrey Yarmolenko a avut un moment clar in minutul 27 cand a ridicat glorios mingea de la marginea dreapta a careului spre cealalta parte, unde Oleksandr Zinchenko era perfect pregatit. m.shopinalbany.com Vedeta ucraineana, obisnuita cu intalnirile la nivel inalt cu clubul sau Manchester City, a lovit mingea perfect si a trimis-o cu un voleu minunat pentru a face 1-0 in poarta suedeza.

De doua ori aluminiu in 60 de secunde

Dupa schimbarea partilor, Yarmolenko a stabilit urmatorul semn de exclamare. www.kowaisite.com In minutul 55, s-a grabit pe banda dreapta de la gardianul sau Marcus Danielson si s-a indreptat perfect spre Mykola Shaparenko, care a lovit stalpul din dreapta doar de la unsprezece metri. Si ce poate face Yarmolenko, Forsberg a reusit sa faca de mult timp. www.firstlightfinancial.net Tanarul de 29 de ani a aratat ca, in schimb, cand a facut sa tremure din aluminiu dreapta cutiei ucrainene de la 16 metri cu o lovitura minunata.

In minutul 69, Forsberg aproape ca si-a incununat performanta remarcabila. 1967vacation.westescalante.com Jucand pe stanga, el a driblat irezistibil in centru si a vizat unghiul drept cu un sut excelent – dar a lovit din nou doar coltul transversal cu un accident. Si cand tanarul suedez Kulusevski a aruncat mingea in minutul 89 in loc sa caute in mod intentionat finalul, a fost clar: va intra in prelungiri. migrate.upcontact.com

Rosu impotriva suedezului Danielson

Si nu a existat o sansa de scor la urmatorul subiect, ci cartonasul rosu impotriva suedezului Danielson in minutul 99. A prins o pasa lunga de la ucraineni cu piciorul intins, dar apoi s-a strecurat in Artem Besedin care se apropia. umisuki.org Si arbitrul Daniele Orsato a decis dupa ce VAR a subliniat si monitorul l-a vazut expulzat. A fost in cele din urma scena decisiva a jocului, deoarece suedezii au rupt in ultima secunda cand au fost depasite.

Sursa: sportschau.de