Categorii
Uncategorized

Premier League: Chelsea pierde in fata Manchester City

Castigatorii Ligii Campionilor, Chelsea FC, au suferit prima infrangere a sezonului in ziua a 6-a din Premier League engleza. digestivehealing.com In jocul de top impotriva campionilor de fotbal Manchester City, londonezii, antrenati de Thomas Tuchel, au pierdut sambata cu 1-0 (0-0) acasa. www.highisland.de

„Am pierdut jocul si City a meritat victoria”, a recunoscut ulterior Tuchel la radiodifuzorul BT Sport. momnt.com Echipei sale ii lipsea prospetimea. best-warez.nuevobancoentrerios.net „Nu am fost suficient de buni pentru a elibera presiunea si a-i rani. homehousedesign.com Pur si simplu nu am fost la cel mai bun nivel ”. www.vetspets.com

In jocul tactic de la Stamford Bridge, Gabriel Jesus a marcat golul oaspetilor in minutul 53. akseven.net Odata cu victoria, Man City a egalat cu Chelsea la punctele din tabel, dar a depasit competitia din cauza diferentei de goluri mai bune. celsion.tw

Infrangere pentru United

Dupa ce ambii antrenori au scutit o parte din personalul obisnuit in cupa ligii in cursul saptamanii, Tuchel si Pep Guardiola s-au bazat in mare parte pe cele mai bune formatii ale lor. solaroptics.com Internationalul german Timo Werner, care a inscris in cupa ligii impotriva lui Aston Villa (4: 3 nE), a fost lasat sa joace la Chelsea alaturi de Romelu Lukaku din start, in timp ce colegul sau DFB, Kai Havertz, a stat initial pe banca. youbuyfrommevalue.com Fostul jucator de la Leverkusen a intrat in joc dupa o ora pentru N’Golo Kante. www.bdblockandsafe.co.uk

Antrenorul Man City, Guardiola, a obtinut prima victorie impotriva lui Tuchel in noua editie a finalei Ligii Campionilor, de cand germanul a preluat functia de antrenor la inceputul anului. kgyger.com In FA Cup, in Premier League si in finala clasei premier, Tuchel s-a impus impotriva colegului sau de antrenor. medml.com

In jocul paralel, Manchester United cu superstarul Cristiano Ronaldo au suferit o infrangere surprinzatoare la domiciliu impotriva Aston Villa. grith.prettypeople.com

• emma roberts

Impotriva echipei de la Birmingham a stabilit 0-1 (0-0) pe stadionul Old Trafford cu un gol tarziu de la Kortney acasa (minutul 88). mytoyota.com Ghinion pentru Manchester United: Bruno Fernandes (90 + 3) a ratat un penalty la pauza. silverspringtownship.com

Un joc rapid in Brentford

Intre timp, Liverpool FC a aparat conducerea campionatului cu o remiza la nou-promovatul Brentford FC. www.old-time-pottery.com In jocul rapid si extrem de distractiv de sambata, echipa antrenorului Jurgen Klopp a reusit sa inscrie doar 3: 3 (1: 1) in cele din urma, in ciuda a doua pozitii de conducere, pe care gazdele puternice le meritau cu adevarat. www.valuebasedcapital.com

Diogo Jota (minutul 31), Mohamed Salah (locul 54) cu cel de-al 100-lea gol pentru rosii si Curtis Jones (locul 67) inscris pe noul stadion comunitar din vestul Londrei pentru Klopp-Elf. leasethatplane.com Mai intai Brentford a preluat conducerea prin Ethan Pinnock (27). www.nationalb2bcentre.com Dupa ce Jota si Salah au transformat jocul, internationalul german U21 Vitaly Janelt (63. ) a marcat egalul pentru „Albinele” de la Brentford. Dupa ce Jones a preluat din nou conducerea pentru Liverpool, Yoane Wissa (82) a castigat punctul pentru noua echipa promovata.

In sfertul de ora de deschidere, ambele echipe au ratat cu putin avantajul, deoarece mingea a fost degajata spectaculos. Kristoffer Ayer de la Brentford a prins mingea chiar inainte de linie dupa sapte minute, iar Joel Matip a facut o salvare similara pentru Liverpool dupa ce Bryan Mbeumo l-a invins deja pe portarul Alisson.

In ultimele minute de joc, ambele echipe au jucat pentru a castiga, iar Klopp-Elf a fost chiar norocos ca un gol tarziu al lui Ivan Toney nu a contat pentru albine din cauza unei pozitii in offside. Dupa sase jocuri din Premier League, Liverpool este acum cu un punct inaintea rivalilor Manchester City, Chelsea si Manchester United.