Categorii
Uncategorized

LA Kings castiga Cupa Stanley 2014

Marian Gaborik a marcat un gol de egalitate la 12:04 pentru regii rezistenti, care s-au adunat de la un alt deficit inainte de a termina Rangers in cel mai lung joc din istoria francizei.

Jonathan Quick a realizat 28 de salvari, iar castigatorul trofeului Conn Smythe, Justin Williams, a marcat un gol timpuriu, in timp ce Los Angeles a adaugat un al doilea titlu la campionatul sau din 2012, primul din istoria de 47 de ani a francizei. tonsmovies.net

• Acoperirea completa a Cupei Stanley pe CBSSports. com

Dupa nenumarate sanse intarziate pentru ambele echipe in doua perioade suplimentare intepatoare, Martinez a scos acasa o revenire a sutului lui Tyler Toffoli. keeponline.net Martinez devine o legenda a playoff-ului tarziu, dupa ce a marcat si in prelungiri in meciul 7 impotriva Chicago in finala Conferintei de Vest.

Alec Martinez de la Los Angeles Kings sarbatoreste dupa ce a marcat golul castigator al jocului in dubla prelungire impotriva New York Rangers in timpul Jocului Cinci din finala Cupei Stanley 2014 din Staples Center, pe 13 iunie 2014, in Los Angeles. www.musicofthespheres.com Harry How / Getty Images

Chris Kreider a marcat un gol de putere, iar Brian Boyle a adaugat un gol scurt cu mana scurta la sfarsitul celei de-a doua perioade pentru Rangers, care nu a aratat nervi in timp ce se confrunta cu eliminarea pentru a sasea oara in aceasta primavara.

Lundqvist a oprit 48 de lovituri intr-o alta performanta deosebita pentru campionii Conferintei de Est, dar Rangers au trecut in mod repetat cu un gol scurt impotriva Kings, in ciuda stralucirii portarului lor. www.2etechnologygroup.com

Martinez a inceput ultima cursa cu o pasa catre Kyle Clifford, care i-a aruncat-o lui Toffoli pentru un sut. Revenirea a ajuns direct la Martinez, iar fundasul adanc la ingropat pentru cel de-al cincilea gol al post-sezonului. lauradayliving.com

„Din fericire, revenirea a venit la mine si am putut sa o introduc”, a spus Martinez. „New York Rangers sunt o echipa de hochei. www.freeuse.net Ne-am dat seama ca va fi o serie dificila.”

Regii s-au adunat pentru o imbratisare imensa de grup langa plasa Rangers, in timp ce antrenorul Darryl Sutter a mers pe gheata aproape fara sarbatoare. www.importatlanta.com

Ambele echipe au avut sanse de scor tentante in prelungiri, dar nu au putut converti.

Ryan McDonagh a lovit postarea lui Quick cu o lovitura lunga in timpul unei prime jocuri de putere. usahotelsguide.com Toffoli a lansat o lovitura de pe postul lui Lundqvist cu 7:15 la stanga, iar regii au prins New York-ul in propriul sau capat pentru o intindere obositoare la sfarsitul perioadei.

Kreider a obtinut o escapada in ultimul minut dupa ce Drew Doughty a cazut, dar a ratat plasa. www.hipsternudes.com

Jeff Carter, de la Los Angeles Kings, il impusca pe Henrik Lundqvist din New York Rangers in prelungiri in Jocul Cinci din finala Cupei Stanley 2014 din Staples Center, pe 13 iunie 2014, in Los Angeles. Kevork Djansezian / Getty Images

La cateva minute dupa ce sutul lui Carter a lovit stalpul lui Lundqvist la inceputul celei de-a doua prelungiri, Rangers au scos o lovitura cu capul in poarta lui Quick in timpul celui de-al doilea joc de putere al sau, fara rezultat. maxsales.qwestion.com

Rick Nash a avut o retea deschisa cateva momente mai tarziu, dar Slava Voynov a deviat sutul chiar sus cu arborele bastonului sau.

In contrast puternic cu furia lor din playoff-uri in urma cu doi ani, regii au castigat aceasta Cupa cu un grad incredibil de dificultate. dsmandellaw.com

Jocul 5 a fost cel de-al 26-lea joc de play-off al Regilor din primavara, egaland recordul NHL pentru cea mai lunga cursa din post-sezon.

• nepujsag

Los Angeles a jucat 64 de meciuri in playoff in ultimii trei ani, stabilind un alt record al ligii. avenuefashion.constructionedit.com

Cu Sutter si un grup de lider veteran solid care subliniaza consecventa, regii s-au ocupat cu calm de tot ceea ce NHL le-ar putea arunca. Dupa ce s-au luptat prin trei serii consecutive de sapte jocuri pentru a iesi din dura Conferinta de Vest, Kings a castigat primele trei jocuri din finala, incepand cu victorii consecutive OT la Staples Center pe golurile lui Williams si capitanul Dustin Brown. stevegoldstein.com Dar New York a evitat eliminarea cu o victorie cu 2-1 in jocul 4 la Madison Square Garden, castigand o alta calatorie de fond.

Staples Center a fost impachetat cu mult inainte de deschiderea frontului, cu fanii dornici de o alta sarbatoare, balansand arena cu scandari de „Go Kings Go!” in timp ce ambele echipe erau inca in vestiarele lor. www.bcdirectory.com

Los Angeles a inceput cu inca un gol de mare joc al lui Williams, care i-a pus pe Kings in fata cu cel de-al noualea gol al post-sezonului pe un puck slab dupa ce colegii de linie Dwight King si Jarret Stoll au aplicat presiune asupra lui Lundqvist.

Regii nu au condus niciodata in cele doua victorii ale prelungirilor acasa la inceputul seriei. cheapbeauty.com Dar chiar si dupa ce a ramas in urma devreme, New York-ul nu a aratat nicio aparenta de nervi, depasind in mare masura regii in primele doua perioade.

Rangerii au egalat in cele din urma cand McDonagh l-a gasit pe Kreider in fata. avirex-jp.com Boyle a obtinut apoi un uimitor dupa ce Carl Hagelin a scos pucul de la Voynov, patinand in jurul lui Doughty si facand un sut precis in coltul din spatele lui Quick, cu 29 de secunde ramase pentru cel de-al treilea gol al sau in 25 de meciuri de post-sezon.

Dar Regii au aratat aceeasi hotarare care le-a caracterizat intreaga cursa de primavara si, in cele din urma, au egalat cu Mats Zuccarello in careu. www.vird.ru

Lovitura indelungata a lui Doughty l-a lovit pe Lundqvist in piept si a cazut in fata lui inainte ca Gaborik sa-l puna in alerta intre picioare pentru al 14-lea gol al unei postezonuri spectaculoase prin cea mai noua achizitie a Kings.

NOTE: Ambele echipe au pastrat aceleasi formatii din jocul 4. www.islulu.com Sutter nu l-a folosit niciodata pe D Robyn Regehr, care si-a revenit dupa accidentarea la genunchi din 3 mai. . crossyourtees.com .. vtvacu.com Regii nu au condus niciodata in cele doua victorii ale prelungirilor acasa la inceputul seriei. . .. Philadelphia Flyers din 1987 si Calgary Flames din 2004 au jucat, de asemenea, 26 de jocuri de post-sezon, dar niciunul nu a castigat Cupa.