Categorii
Uncategorized

In afara Campionatului European pentru Germania: DFB-Elf pierde impotriva Angliei

Nationala germana de fotbal a fost eliminata dupa o infrangere cu 2-0 impotriva Angliei in optimile de finala la Campionatul European de Fotbal. Thomas Muller a ratat sansa de egalare intre timp. www.google.hr

Germania a fost eliminata in optimile de finala ale Campionatului European de Fotbal. De trei ori titularul titlului a pierdut in fata a 41. janeyleegrace.worldsecuresystems.com 973 de spectatori pe stadionul londonez Wembley impotriva Angliei cu 0-2 (0-0). A fost ultimul joc pentru Joachim Low ca antrenor national. weekly.chosun.com Pentru Low, timpul sau la DFB se incheie dupa aproape 15 ani si 198 de meciuri internationale. Dupa acest turneu, Hansi Flick preia echipa nationala. www.google.ee

Raheem Sterling (minutul 75) si Harry Kane (locul 86) au marcat golurile pentru Anglia impotriva unei echipe germane inofensive. In minutul 81, Thomas Muller a ratat una dintre putinele oportunitati germane de gol pentru egalare. images.google.com.pe

DFB-Elf la inceputul jocului cu avantaje

In faza initiala, DFB-Elf a jucat curajos. Leon Goretzka, care, asa cum era de asteptat, l-a inlocuit pe Ilkay Gundogan (craniu invinetit) in primul sau start la acest turneu, a putut fi oprit doar printr-un fault dupa o pasa fina a lui Thomas Muller cu putin inainte de marginea suprafetei de penalizare (8). images.google.com.eg Kai Havertz a executat lovitura libera dintr-o pozitie centrala in zidul englez.

Pe langa Goretzka, colegul lui Chelsea al lui Havertz, Timo Werner, a fost, de asemenea, un nou membru al formatiei de start. images.google.com.sa Atacantul a avut cea mai buna sansa de a trece la conducere dupa o jumatate de ora, dar a esuat din cauza portarului Jordan Pickford (32). Werner a trebuit sa iasa cu douazeci de minute inainte de final, Serge Gnabry a venit dupa el. gar86.tmweb.ru

Dar englezii au dominat intre cele doua sanse si in sfertul de ora inainte de pauza. Germanii au pierdut prea multe dueluri la mijlocul terenului, englezii au jucat mai agresiv si uneori au castigat un exces semnificativ. www.google.lv Joshua Kimmich, de exemplu, era in permanenta in defensiva si cu greu putea stabili accente ofensive.

„Aceasta este o seara amara”

„Am simtit ca tot mai multe lucruri s-au intamplat in repriza noastra. Si nu am profitat de ocazii contra”, a spus capitanul Manuel Neuer dupa meci. www.google.com.np „A fost o runda eliminatorie, am jucat impotriva Angliei, este o natiune buna”. Jocul a fost „la un pas” mult timp. tvtropes.org

Toni Kroos a spus ca a fost un joc egal pana la deficitul de 0-1. Pana atunci, echipa DFB cu greu a permis sansele englezei, dar, de asemenea, a avut cu greu sanse de gol proprii. www.google.com.pk „Pana atunci a fost un joc absolut decent. Ambele echipe s-au neutralizat putin. sso.aoa.org 1-0 schimba totul”, a spus Kroos. Per total, finalul este „foarte, foarte amar”. www.google.lk

„Daca sunteti aruncat in optimile de finala, va fi, desigur, dezamagitor. Este o seara amara”, a spus Kai Havertz. maps.google.co.ve

„Imi pare rau ca am iesit”

Pentru Low, dupa aproape 15 ani si 198 de meciuri internationale, timpul ca antrenor national se incheie cu EM-Aus. „A fost o mare dezamagire pentru noi toti”, a spus Low la ARD . www.google.com.ec „Ne pare rau ca am iesit din turneu acum”.

In runda optimi, englezii se intalnesc sambata (21:00) la Roma cu castigatorul jocului Suedia impotriva Ucrainei. www.winnipegfreepress.com