Categorii
Uncategorized

Frankfurt esueaza dramatic la Chelsea | DW | 05/09/2019

Eintracht Frankfurt esueaza intr-un joc nervos la Chelsea. Cele doua echipe nu au putut gasi un castigator peste 120 de minute, iar albastrii au nervi mai buni in loviturile de pedeapsa.

CHELSEA – FRANKFURT 4: 3 iE (1: 1, 1: 1, 1: 0)

———-

FC Chelsea a incheiat festivalul de fotbal Eintracht Frankfurt din Europa League intr-un thriller de penalizare si, odata cu acesta, visul primei finale a Hessenului intr-o competitie internationala de 39 de ani. La o saptamana dupa egalitatea 1-1 din prima mansa, londonezii castiga al doilea duel la Stamford Bridge la penalty-uri 4: 3 (1: 1, 1: 1, 1: 0) si acum pot astepta cu nerabdare finala din mai 29 din Baku sunt fericiti, unde rivalii orasului Arsenal, care s-au impus in celelalte semifinale impotriva Valencia CF, asteapta blues-ul.

Hinteregger si Paciencia trag

Portarul Chelsea, Kepa Arrizabalaga, a pedepsit penaltiile lui Martin Hinteregger si Goncalo Paciencia in actul final dramatic, Trapp salvand anterior impotriva lui Azpilicueta. Dupa ce Liverpool si Tottenham Hotspur au ajuns din Liga Campionilor, cel de-al treilea miracol fotbalistic nu a reusit sa se materializeze in termen de trei zile, spre dezgustul celor care se sacrifica in Frankfurt. Ruben Loftus-Cheek a adus Chelsea in avantaj in minutul 28, Luka Jovic (49) l-a readus pe Eintracht in cursa intr-o mansa intensa de 120 de minute, semi-finala, care a fost pierduta la final.

PENALITATE: OBIECTIV – EDEN HAZARD  transformat! CHELSEA IN FINALA!

PENALITATE: RATA – GONCALO PACIENCIA ratat  ! Asteapta mult timp si se uita doar la minge. nhadoption.com

PENALITATE: GOL – DAVID LUIZ  se transforma in coltul din stanga cu multa forta!

PENALITATE: SHOT – MARTIN HINTEREGGER impuscat  ! Frankfurt suteaza complet centrat, Arrizabalaga opreste si tine.

PENALITATE: TOR – JORGINHO se schimba obraznic , ii permite lui Trapp sa iasa si apoi sa se raceasca  in coltul din stanga jos.

PENALITATE: TOR – DE GUZMAN  transformat!

PENALITATE: RATA – CESAR AZPILICUETA ratat  ! Spaniolul vrea sa-l impinga in partea dreapta jos, dar Trapp coboara repede, se intinde si tine.

PENALITATE: GOL – LUKA JOVIC  transformat! Din nou, portarul era aproape acolo, dar sutul lui Jovic este bine plasat.

PENALITATE: GOL – ROSS BARKLEY  transformat! Trapp a fost in coltul din dreapta, dar sutul a fost prea ascutit.

PENALITATE: TOR – SEBASTIEN HALLER transforma primul penalty . Asteptati foarte bine si apoi glisati in partea stanga jos.

TRAGERE DE PENALITATE: Frankfurt-urile incep, ajung la poarta, in spatele carora se afla fanii Eintracht. thinwall.net Primul shooter este Haller.

Fluierul final – exista o lovitura de pedeapsa

120 + 2 minute: Mingea lunga a lui de Guzmann, in suprafata de pedeapsa, David Luiz poate sterge in fata lui Haller.

120 + 1 minut: acum Jovic este cel care merge inainte cu mingea si apoi ii da lui Haller, care mai intai apara mingea, dar este apoi faultat. FraistoB Eintracht.

Minutul 120: David Luiz conduce din nou mingea inainte, dar nu gaseste o statie de trecere.

Minutul 118: SCHIMBARE – Gacinovic paraseste terenul epuizat, vine GONCALO PACIENCIA

Minutul 117: Hazard vrea sa-l danseze pe Hinteregger in suprafata de pedeapsa, dar austriacul, care arata o performanta remarcabila, ramane rece si il lasa pe belgian sa joace.

Minutul 116: mingea zvacneste in plasa! Trapp are mingea ferm in mana cand Azpilicueta il ataca si arunca mingea peste linie. youthatwork.biz Dar, din moment ce il atinge pe Trapp, hit-ul nu conteaza.

115. Minut: Zappacosta face masuratori pe suprafata de pedeapsa si se indeparteaza, Trapp directioneaza mingea peste poarta cu un reflex puternic.

Minutul 114: Din nou, un contraatac trece peste Kostic, dar Jovic nu isi gaseste mingea.

Minutul 114: Zapacosta are spatiu si timp din nou, pe dreapta – de data aceasta Hinteregger isi blocheaza centrarea.

Minutul 112: Drama in zona de penalizare a lui Eintracht: Emerson intra in careu si se retrage. Trapp se opreste la inceput, dar mingea cade inapoi la picioarele brazilianului inainte ca Hinteregger sa se grabeasca si sa curga cu un atac de talie mondiala. Dar Hinteregger si Emerson se prabusesc atat de tare incat amandoi raman acolo unde sunt pentru moment. dollarrentacar.net

111th Minute: Frankfurt se elibereaza cu un joc combinat intr-un spatiu restrans, apoi Kostic merge abrupt, dar pur si simplu nu mai poate.

110 minute: Zappacosta cu mult spatiu pe dreapta, dar Falette isi poate curata flancul pentru un corner.

Minutul 109: Jovic revendica puternic mingea, dar prea putini coechipieri au urcat, Eintracht joaca mai intai inapoi.

Minutul 108: De Guzmann il trimite pe da Costa, a carui centrare David Luiz il respinge pentru aruncare.

Minutul 107: Haller are inca combustibil in rezervor si porneste devreme.

RELEGIREA EXTINDERII

EXTINDEREA PE JUMATATE

Minutul 107: De Guzmann aduce mingea, Haller cu capul, pe care Zappacosta il poate indeparta chiar inainte de linie.

Minutul 106: Haller il trimite pe da Costa, al carui flanc este degajat in corner.

106th Minute: Se reda un minut. lieselannpritzker.net

Minutul 105: lovitura libera pentru blues: mingea Hazards vine brusc, Trapp este cu pumnii pe loc.

Minutul 103: Hasebe elimina clasa impotriva lui Barkley, care pretinde gresit un fault.

Minutul 102: Pedro vrea sa ajunga la Hazard, dar Abraham inca mai are piciorul intre ele.

Minutul 102: Pedro vine dupa o aparare cu capul in minge, dar apoi Hinteregger il pune pe spaniol inainte sa poata trage.

Minutul 100: Kostic face 30, 40 de metri pe aripa stanga cu ultima sa forta si serveste perfect pentru Haller, care prinde mingea doar cu talpa, astfel incat David Luiz sa poata curata linia – TREBUIE sa fie 2: 1.

Minutul 100: Haller predomina in batalia aeriana impotriva lui Luiz, dar mingea il invarte pe Arrizabalaga in brate.

Minutul 99: Barkley cauta Hazard, dar Hinteregger fuge intr-un mod remarcabil.

Minutul 97: sculptorul gigant al lui Hasebe in constructie, contraatacul Chelsea trece prin Hazard, dar Hasebe poate sterge crucea de la Zappacosta. dcgives.net

Minutul 97: Corner pentru Eintracht: care, insa, este prea scurt.

Minutul 96: SCHIMBARE -  Sarri aduce un atacant proaspat: vine GONZALO HIGUAIN , Giroud iese.

Minutul 95: Azpilcueta vine dintr-un corner de la distanta aproape de minge si o pune putin peste ea.

Minutul 93:  Barkley are spatiu si il cauta pe Pedro in mijloc. Falette intervine cu o cadere perfect sincronizata.

Minutul 92:  Coltul Frankfurtului, Falette nu ajunge la minge in duelul aerian – Barkley era putin acolo cu cotul.

Minutul 91:  Kostic si Pedro zdrobesc impreuna intr-un duel, Frankfurter ramane initial. Dar va continua. inspirationarts.com

Extensie de lansare

WHISTLE – exista extensie

Luka Jovic il readuce pe Frankfut in joc cu scopul sau de a face 1-1

90 + 5 minute:  inca o lovitura libera pentru Eintracht, Luiz suteaza la colt – timpul de oprire a expirat.

90 + 5 minute:  Frankfurt este eliminat in picioare si trebuie sa se salveze in extensie.

90 + 4 minute:  Din nou cornerul lui Chelsea, Trapp poate intercepta in fata lui David Luiz care este gata sa dea cu capul.

90 + 2 minute: SCHIMBARE – Chelsea constrange acum Eintracht in propria camera de stele – Hutter elimina presiunea cu o schimbare: SEBASTIEN HALLER vine pentru Ante Rebic.

90 + 1 minut: DAVID ABRAHAM si JONATHAN DE GUZMANN vad cartonasul galben pentru faulturi in cateva momente.

90 + 1 minut:  ultimul minut al timpului obisnuit a expirat. Mai sunt cinci minute.

Minutul 89:  Kostic conduce mingea peste jumatate de loc si apoi o da inteligent lui Jovic, care se blocheaza intr-un duel. northern-states.com

Minutul 88:  Mai mult din intamplare, Giroud ajunge la minge si se indeparteaza – Trapp tine, dar nu ii permite sa se intoarca inainte fara certitudine – fara consecinte.

Minutul 87:  Zappacosta are mult spatiu in mijlocul terenului, dar apoi il face pe Langholz. Trapp poate intercepta mingea nestingherita.

Minutul 85: SCHIMBARE – Golgheterul Loftus-Cheek intra sub fluierul suporterilor Chelsea, care solicita antrenorului Sarri, din careu. Pentru el vine ROSS BARKLEY.

85 minute:  De Guzman executa lovitura libera, dar aceasta se blocheaza in zidul in crestere al Chelsea.

84 minute:  Azpilicueta il pune pe Rebic, exista o lovitura libera la aproximativ 18 metri de poarta Blues-ului.

Minutul 82: CESAR AZPILICUETA intra cu talpa deschisa si piciorul ridicat impotriva lui Gacinovic, mingea a disparut de mult. 5j.academy-students.info Spaniolul il vede pe Gelg pentru asta, rosu ar fi fost decizia corecta.

Minutul 81:  Neintelegerea de la Chelsea, Rebic si Jovic merg inainte, dar trebuie sa intrerupa atacul, deoarece Chelsea este puternic in miscare inapoi.

Minutul 80:  Kovacic blocheaza o centrare a lui Kostic in corner. Dar nu aduce nimic.

78. Minut:  Hazard predomina pe stanga, apoi mingea ajunge la Zappacosta, al carui sut Trapp il vede tarziu si este doar capabil sa se apere in lateral.

Minutul 75:  Cu un singur gol, Eintracht ar fi probabil in finala si este remarcabil cat de dominanta este echipa lui Adi Hutter aici in a doua repriza.

Minutul 74:  cucerirea puternica a mingii de catre Eintracht, dar Rebic o incearca el insusi in mijloc, in loc sa-i dea lui Kostiv pe aripa, care are mult spatiu acolo. www.foamprops.eu

Minutul 74: SCHIMBARE – Christensen trebuie sa paraseasca terenul  accidentat, DAVIDE ZAPPACOSTA vine pentru el .

Minutul 71:  David Luiz trage de la 35 de metri, dar sutul sau este mai mult o jena decat o oportunitate de marcare.

Minutul 70: SCHIMBARE -  Rode, care si-a rasucit genunchiul, schiopateaza in cabina. Adi Hutter il aduce pe JONATHAN DE GUZMANN pentru el .

• program happy

Minutul 68:  Rode s-a accidentat intr-un duel cu Pedro si trebuie tratat pe margine.

Minutul 67:  Emerson predomina pe stanga si il gaseste pe Giroud la mijloc, dar Hinteregger poate interveni cu succes.

Minutul 65:  Kostic executa o minge puternica, dar centrarea lui nu gaseste niciun jucator in mijloc.

Minutul 64:  Da Costa conduce mingea inainte si are spatiu, dar apoi scena este suflata, deoarece Rebic Christensen iese in calcaie in timp ce traverseaza. www.tareth.com

Minutul 64:  Hasebe incearca o minge lunga, la care Kostic nu ajunge.

Minutul 63:  Da Costa are mult spatiu pe dreapta, dar in loc sa flanceze in spatele apararii in al doilea turneu, trage mingea prea aproape de poarta.

Minutul 62: SCHIMBARE – Bluesii se schimba ofensator. Willian coboara, vine spaniolul PEDRO

61. Minut:  Azpilicueta il gaseste pe Giroud in mijloc, care incearca sa se intoarca, dar nu se poate bloca cand cade.

Minutul 59: Gacinovic incearca un sut de voleu uscat, pe care Arrizabalaga il poate inca distanta. Kostic ia a doua minge, dar trece peste poarta. www.ueigroupfoils.com

Minutul 59: presarea de la Frankfurt este puternica si eficienta. Eintracht revine intotdeauna la cucerirea mingii.

Minutul 58: Rebic incearca dupa o combinatie fina cu spatele la poarta impotriva celor trei si aproape vine. Dar doar aproape.

Minutul 57: David Luiz cu o minge lunga in diagonala care vine perfect pentru Willian, a carui concluzie nu are consistenta. Trapp poate apuca.

Minutul 55: Kovacic cucereste mingea, trece repede si cauta Hazardul de start. Mingea croata este putin prea abrupta pentru belgian. healthynotes.com

Minutul 53: Combinatie frumoasa dintre Kostic si Gacinovic, apoi Rode incearca sa schimbe partea, dar mingea sa se stinge.

Minutul 52: MATTEO KOVACIC merge la minge cu talpa deschisa si merge cu Falette. Exista galben, dar Kovacic nu s-ar fi putut plange de rosu.

Minutul 51: Giroud ia masura de la distanta, dar sutul sau trece peste poarta lui Trapp.

Minutul 49: TOR -  Dupa o greseala grava in structura jocului Blues, lucrurile merg repede: LUKA JOVIC se scurge pe Gacinovic, care il da inapoi sarbului, care executa detasat si deliberat.

Minutul 49: Mult spatiu pentru Rebic pe stanga, apoi incearca flancul, care sare in mana a doi jucatori de la Chelsea. Nu exista nici o pedeapsa – discutabila!

Minutul 47: DAVID ABRAHAM poate tine Hazardul de start doar pe tricou si vede cartonasul galben!

Minutul 46:  Kostic are spatiu pe stanga dupa o combinatie fina la mijlocul terenului, dar incercarea lui de sut este blocata.

RELUA

Minutul 28: Ruben Loftus-Cheek ii aduce pe blues in avantaj

Chelsea a condus meritat 1-0 impotriva Frankfurtului la pauza si ar urma sa fie in finala Europa League cu acest rezultat. tailhunterinternational.net Armonia, care incepe bine si energic la Londra si are sanse prin Jovic si Da Costa, este supusa unei presiuni tot mai mari pe masura ce sezonul progreseaza.

Hasebe a reusit sa stearga capul lui David Luiz pe linie, dar cateva minute mai tarziu, Hazard l-a gasit pe Loftus-Cheek cu o pasa de vis, care s-a racit in coltul indepartat (minutul 28). Chelsea, ca rezultat in mod clar supraponderal si oportunitati clar mai bune.

JUMATATE

Minutul 45:  Falette incearca din nou cu o minge lunga, dar nu il gaseste pe Kostic de start.

Minutul 44:  Chelsea vrea sa lase asta sa se termine si sa o ia usor in procesul de acumulare a jocului.

Minutul 42:  Jovic cucereste mingea, dar pune si lovitura libera a lui Loftus-Cheek – Chelsea.

39th Minute:  Loftus-Cheek il trimite pe Hazard, care face abur pe aripa si gaseste Loftus-Cheek liber cu a doua sa centrare dupa apararea lui Hinteregger, al carui sut este deviat in corner.

Minutul 38: SIMON FALETTE merge prea tare din spate impotriva lui Willian si vede corect cartonasul galben. baddaddyrecords.com

Minutul 37:  Minge lunga pe Rebic, care vrea sa-l lase pe David Luiz sa coboare in suprafata de pedeapsa, dar se blocheaza pe brazilian.

Minutul 35:  Rebic are mult spatiu si apoi renunta la Jovic, care loveste un carlig scurt si apoi se tine de David Luiz cu sutul sau.

Minutul 32: Hazard si Loftus-Cheek se obstructioneaza reciproc, dar apoi Emerson vine pe flanc pe aripa, dar nu gaseste niciun jucator.

Minutul 31: Rebic se blocheaza in suprafata de pedeapsa si da inapoi – apoi exista un corner pentru Frankfurt, dar nu aduce nimic.

Minutul 28: TOR – RUBEN LOFTUS-CHEEK cu 1-0 pentru blues. Hazard il bate pe Rode la fel de puternic ca un urs, loveste un carlig si apoi joaca mingea perfect in golul in care internationalul Angliei este liber si dupa o scurta preluare il ia in coltul indepartat.

27. Minut: Kovacic il trimite pe Azpilicueta spre dreapta, spaniolul are mult spatiu, dar nu isi aduce crucea la om. www.galileoenterprisesolutions.net

26. Minut: Frankfurt este supus din ce in ce mai mult in ultimele minute. Puteti vedea si revenirea lui Chelsea, care nu mai inseala ofensiva Eintracht la fel de agresiv ca la inceput.

24. Minut: Lovitura libera Chelsea – Willian aduce mingea din stanga, David Luiz isi gaseste mingea ascutita, al carui cap Hasebe abia zgarie linia.

Minutul 23: Willian predomina frumos, renunta la Hazard, care il gaseste pe Emerson in stanga. Si, la randul sau, il gaseste pe Giroud in centru, a carui lovitura Trapp abia poate sa o dezamorseze.

Minutul 21: Jovic are bratul impotriva Loftus-Cheek afara si il trage peste – nu exista galben. www.2-rabbits.com

Minutul 19: Acum, din nou, presiunea ridicata a unitatii, care il obliga pe Azpilicueta sa faca o greseala si aduce oaspetilor o aruncare.

16. Minut: Aruncat in Chelsea, mingea se invarte dintr-un picior de Frankfurt in coltul portii pentru blues.

14. Minut : Jovic se impune impotriva lui David Luiz la coltul suprafetei de pedeapsa si centreaza spre interior, unde Da Costa se incheie cu un voleu complet. Arrizabalaga a respins golul cu o interventie stralucita in coltul scurt.

14. Minut : Kostic ia mingea si incearca un sut redus, dar se lipeste de piciorul lui David Luiz – a fost mai mult. yan-law.org

13. Minut: Jorginho cu un handbal – lovitura libera buna pentru Frankfurt de la aproximativ 18 metri distanta.

11. Minut: Willian trece prin dreapta si il cauta pe Giroud in mijloc. A ratat si apoi l-a doborat pe Da Costa Loftus-Cheek – fara penalizare, doar un duel normal, la coltul Chelsea.

Minutul 10: Jorginho valorifica apararea de la Frankfurt cu o minge lunga, Hazard incepe fulgerul repede, dar nu poate controla mingea cu degetul.

Minutul 8: Hazard predomina in mijloc si il transmite lui Emerson, al carui flanc este de la stanga, dar la poarta – Trapp apuca.

Minutul 7: Loftus-Cheek predomina cu mult dinamism la mijloc, dar rateaza momentul potrivit pentru o piesa in exterior. www.poofu.com

Minutul 7: David Luiz incearca o minge lunga inainte – dar devine prea abrupta si iese din poarta.

Minutul 5: Trapp este pus sub presiune si loveste mingea intr-un unghi – Abraham poate extinde doar capul afara.

Minutul 4: Rode loveste cu capul si il gaseste pe Jovic, dar sarbul isi plaseaza cu capul prea centrat – nicio problema pentru Arrizabalaga.

Minutul 4: Kostic incearca o centrare de pe stanga, dar Emerson o poate sterge cu lovitura de cap Frankfurt.

2. Minut: Frankfurt alearga la Chelsea, Jovic urmeaza mingea pana la spatiul advers de cinci metri.

Minutul 1: lovitura de la Chelsea.

Incepe

20:50: Londra este alb-negru – Mii de fani il insotesc pe Eintracht in semi-a doua etapa din Londra. learndrawing.com In perioada premergatoare jocului, suporterii SGE au populat strazile capitalei britanice.

20:45: Kovac isi tine degetele incrucisate pentru fosta echipa – antrenorul Bayern Niko Kovac a castigat senzational Cupa DFB impotriva echipei sale actuale in pre-sezon. In acest sezon, fostul antrenor Eintracht spera, de asemenea, la litiera mare de la Frankfurt. „Voi fi din nou acolo si imi voi trimite SMS-ul din nou si sper ca se va intampla miracolul necesar. Este vorba de pasiune, mentalitate si vointa absoluta. Poti castiga ca un underdog. Am aratat asta anul trecut”, a spus Kovac inainte de meci in Londra.

20:45 : AlinitiileChelsea: 1 Arrizabalaga – 28 Azpilicueta, 27 Christensen, 30 Luiz, 33 Emerson – 5 Jorginho – 12 Loftus-Cheek, 17 Kovacic – 22 Willian, 18 Giroud, 10 Hazard

Frankfurt: 31 Trapp – 19 Abraham, 13 Hinteregger, 3 Falette – 24 da Costa, 20 Hasebe, 17 Rode, 10 Kostic – 11 Gacinovic – 8 Jovic, 4 Rebic

Arbitru: Ovidiu Hategan (Romania)

20:45: Bine ati venit la tickerul live DW!