Categorii
Uncategorized

Fara penalizari: Elvetia de forta a Elvetiei impotriva Spaniei nu este recompensata

Luis Enrique a ridicat pumnii pe cerul Sankt-Petersburgului, jucatorii spanioli au inveselit intr-o gramada de bucurie pura inainte ca toti sa trebuiasca sa respire adanc. Dezamagiti si epuizati, pe de alta parte, jucatorii elvetieni s-au plimbat in jurul rachetei distruse Ruben Vargas in curba catre fanii lor. yankeenergy.us

De data aceasta, demonstratia ei de forta nu a fost suficienta. Campioana mondiala a invins dupa un autogol si un cartonas rosu in sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal impotriva Spaniei. www.cambridgediscoverypark.net La patru zile dupa victoria spectaculoasa la penalty-uri impotriva Frantei, confederatii au trebuit din nou sa ia decizia de la punct vineri la Sankt Petersburg, dar de aceasta data au pierdut dupa trei ratari in patru incercari cu 1: 3 (1: 1, 1: 1, 0: 1).

Mikel Oyarzabal a transformat penalty-ul decisiv pentru spanioli. www.hairysexy.com Sergio Busquets pusese doar primul contra stalpului, dar portarul spaniol Unai Simon a salvat doua penalty-uri impotriva lui Fabian Schar si Manuel Akanji. In plus, Ruben Vargas a impuscat in Elvetia. graceface.com Portarul elvetian Yann Sommer a tinut impotriva lui Rodri, dar in cele din urma acest lucru nu a ajutat. „Fotbalul a fost corect si noi suntem castigatorii corecti”, a spus Simon, unul dintre eroii spanioli, dupa ce a castigat vineri la penalty-uri. echempax.biz „Este un moment foarte euforic”.

Denis Zakaria, Borussia Monchengladbach, a marcat conducerea spaniola in minutul opt cu autogol, fostul profesionist Bayern Xherdan Shaqiri (68. eknizhny.pgpublisher.ru ) l-a readus initial pe elvetian in joc. Incepand cu minutul 77, echipa antrenorului Vladimir Petkovic a trebuit sa joace in numar inferior, deoarece Remo Freuler a fost eliminat. hurriseal.com Semifinala unui turneu major ramane de neegalat pentru elvetieni in ciuda paradelor puternice din vara.

Ce ghinion pentru Zakaria, caruia i s-a permis sa joace Granit Xhaka pentru capitanul cu bara galbena. meistrikinnisvara.dyiprop.com Spania a folosit primul colt. Koke a lovit mingea din partea dreapta in careu, capul lui Aymeric Laporte a ratat. ymt.academy-of-art-universitystudent.biz Din fericire pentru Jordi Alba: Veteranul, care revenise in linia de start, s-a retras si Zakaria a falsificat o vara de nesuportat in gol pentru colegul sau de club Monchengladbach.

Acum, cuceritorul campion mondial a fost cu adevarat provocat. biyougeka.esthetic-esthe.com Dar apoi asta: dupa 20 de minute, Breel Embolo a trebuit tratat. Nu a mers mai departe. youngertube.com Gladbacher a trebuit sa plece, a intrat Ruben Vargas de la FC Augsburg.

• isj mures

Elvetienii si-au pastrat tactica impotriva specialistilor in pas din Spania. www.weloveboyz.com Dupa 25 de minute, echipa lui Luis Enrique a avut aproape 75 la suta din posesie. Si dupa un alt colt, o alta sansa mare: De data aceasta Alvaro Morata a urcat, Sommer a trebuit sa se intinda, dar a fost acolo. m.shopinanaheim.com

Ceea ce ii lipsea elvetianului era, mai presus de toate, usurare. Momentele de surpriza de la Xhaka au fost grav ratate. www.interracialsexfiesta.com Cateva sute de fani elvetieni care au calatorit in cel mai nordic oras al Campionatului European, in ciuda situatiei delicate a coroanei, nu au vazut initial un spectacol elvetian furtunos dupa progresul deranjat al Frantei. O lovitura de cap chiar dupa un corner – a lui Manuel Akanji de la Borussia Dortmund a trecut clar peste poarta (34). apolloalternativeassets.de

Dar nici pentru spanioli nu era nimic convingator. Au lasat mingea sa alerge ca de obicei si in mod deliberat. magmileshoppers.com Trecerea la poarta adversa a lipsit inca dupa cele doua aparitii marcate in faza grupelor, cu victoria cu 5-0 impotriva Slovaciei si victoria cu 5-3 impotriva Croatiei in optimile de finala.

Dani Olmo de la RB Leipzig ar trebui sa aiba grija de asta dupa pauza. wimmerspace.info Si la putin peste un minut dupa repornire, el a incercat-o pentru prima data din jumatate ramasa de la doisprezece metri dar a fost in ofsaid. Luis Enrique a urmat exemplul, inlocuindu-l pe Morata cu al doilea atacant central Gerard Moreno. foamprotection.com Dar un hit aproape a cazut de cealalta parte. Capul lui Zakaria tocmai a ratat golul spaniolului. transfer-talk.herokuapp.com

Luis Enrique nu parea deloc calm din cauza avantajului restrans impotriva unei echipe elvetiene care pierduse deja 3-1 impotriva Frantei. A sarit de pe banca, a facut semn si a aratat in directia jucatorilor sai. vaegr.net Dintr-un motiv intemeiat: in minutul 64 au permis o sansa de top a preparatorului de top Steven Zuber de la Eintracht Frankfurt, dar portarul Unai Simon a salvat conducerea.

El a fost neputincios de egalizare, care a fost initiat de o neintelegere intre aparatorii spanioli Laporte si Pau Torres, iar Freuler a folosit sablonul pentru Shaqiri. Norocul fostului profesionist Bayern ar trebui sa dovedeasca, de asemenea: acum este posibil si mai mult. La scurt timp, insa, Freuler a trebuit sa paraseasca terenul dupa un joc gresit, si a inceput faza finala incitanta fara un alt gol. A intrat in prelungiri si in antrenamentul excitant al penalizarilor.