Categorii
Uncategorized

Europa League: Leverkusen domina in Parcul Celtic

Bayer Leverkusen a redus la tacere Parcul Celtic, cunoscut pentru atmosfera sa extraordinara, cu un aspect dominant in Europa League. venturelab.com Glasgow nu a avut nicio sansa. www.sandfordwood.com

Cu binemeritatul 4-0 (2-0), echipa din Leverkusen a obtinut a doua victorie in al doilea joc joi seara (30 septembrie 2021) si conduce grupa G cu sase puncte. www.legendaryinnovations.net

Chiar inainte de pauza, echipa lui Gerardo Seoane a adus o contributie decisiva prin Piero Hincapie (minutul 25) si Florian Wirtz dupa o centrare a clasei a lui Paulinho (locul 35). www.jerseycattle.org

Hradecky si Tah remarcabili

Celtic a incercat din nou si din nou sa schimbe jocul rapid dupa ce a castigat mingea si uneori a aratat contraatacuri de tip atac. nyc.hiremedical.com Dar un remarcabil Jonathan Tah si, de asemenea, portarul Lukas Hradecky in gala-constitutie au distrus sperantele scotienilor pentru obiectivul conexiunii de mai multe ori. celebritybirthdays.com

Dupa putin mai putin de o ora, rezistenta lui Celtic a fost sparta si a devenit din ce in ce mai linistita in tribune. www.newyorkchefs.com

Carter-Vickers da penalty cu mana

Fundasul celtic Cameron Carter-Vickers s-a aruncat intr-o lovitura de poarta a lui Paulinho, intorcandu-se, dar ducand totusi mingea la brat – penalty-ul a fost o decizie perfect corecta. www.flagstarhomelending.com

• kanal d

Lucas Alario a apucat mingea si a facut 3-0. prowave.com Dupa aceea, ai auzit aproape doar pe cei 166 de fani de la Leverkusen care calatorisera cu ei in Parcul Celtic – mai ales cand Amine Adli a facut un contraatac in timpul pauzei pentru a face 4-0. addyourlinkfree.com

Seoane lauda performanta echipei

„A fost inceputul dificil, asa cum era de asteptat, a existat presiune din partea spectatorilor. purepilatespower.com Dar am intrat bine in ambele reprize. unset.spiritualgifts.org A fost o performanta completa a echipei, solidaritate si omogenitate”, a declarat antrenorul Bayer Seoane dupa meci. www.gavecore.com Wirtz a marcat in al saselea joc competitiv consecutiv si a fost destul de precaut: „In acest moment merge bine. www.grannyporn.in Dar mai intai de toate este vorba despre castigarea echipei”. www.zhenghe.biz

Sursa: sportschau. rallynasaura.net de