Uncategorized

Eintracht Frankfurt si-a facut griji pentru Hinteregger: fundas central accidentat a fost inlocuit

• De Ingo Durstewitz

incheia

Umarul lui Hinteregger provoaca probleme in jocul cu Insulele Feroe. www.xgameseyewear.net Dar Barkok marcheaza primul sau gol pentru Maroc. cordbloodpartnership.net Si Kristijan Jakic plange de emotie. performances.nomorevaricoseveins.com Profesionistii Eintracht in miscare. jewishtoolkit.org

Frankfurt – Pentru seful apararii de la Frankfurt, Martin Hinteregger, meciul international al austriecilor sai din Insulele Feroe s-a incheiat dupa o ora. jru.campusguru.com Apoi fundasul central a parasit gazonul artificial al frumosului stadion Torsvollur („Thors Platz”) din Torshavn. www.funflag.com

Umarul, in care in urma cu cateva saptamani rupsese doua ligamente, l-a durut prea tare, tanarul de 29 de ani fusese deja tratat in primele minute. locking-stumps.co.uk La Eintracht Frankfurt, „Hinti” a reusit ultima data sa joace, in ciuda accidentarii. gladstonepartners.net Intrebarea va fi acum daca el poate fi folosit si in jocul de calificare pentru danezii furiosi de marti. meetamillionaire.com Austriecii, care si-au pastrat sansa ramasa de calificare la Cupa Mondiala datorita victoriei cu 2-0 in Insulele Feroe, sunt sortiti sa castige la Copenhaga. www.caldas.com

Eintracht Frankfurt: Ilsanker, Jakic si Barkok in calatoriile lor

A fost folosit si Stefan Ilsanker, tot in spatele patru, jucatorul de 32 de ani a jucat, dar se clatina din cand in cand. razorone.com Cel mai recent impotriva Bayern Ilsanker a demonstrat o performanta buna. www.sifuentezcpa.com

In succesul cu 3-0 al croatilor din Cipru, noul venit la Eintracht Kristijan Jakic si-a sarbatorit debutul in tinuta vicecampionului mondial. handycoat.net In timpul interviului TV de dupa meci, mijlocasul defensiv in varsta de 24 de ani a fost nevoit sa-si reziste lacrimile. i-hate-michaels-stores.com

Un vis din copilarie s-a implinit in sfarsit. newhopelending.com

Primul sau gol pentru Maroc a fost in cele din urma facut de jucatorul creativ Aymen Barkok, de la 17 metri a lovit cu un sut remarcabil la mica distanta pentru a face 2-0 in victoria cu 3-0 impotriva Guineei-Bissau. www.ali88.com De la debutul sau in urma cu un an, tanarul de 23 de ani a inceput zece din cele unsprezece meciuri internationale. www.jentzenfranklin.org Lucrurile merg mult mai bine pentru el decat la club, unde nu i s-a permis sa joace un minut in ultimele sapte jocuri. jdd-law.com Antrenorul Oliver Glasner se plange de discrepanta dintre performanta la antrenament si cea din joc. www.exterra-malaysia.com

Eintracht Frankfurt: Filip Kostic este inlocuit

Wingman Filip Kostic a jucat de la inceput in victoria Serbiei cu 1-0 impotriva Luxemburgului, dar a fost inlocuit dupa 70 de minute. jennaandjessie.com Cu greu a venit insa Djibril Sow, care a fost inlocuit doar in pauza in victoria Elvetiei cu Irlanda de Nord cu 2-0. La club, insa, tanarul de 24 de ani este un alergator lung, a fost in formatia de start in toate cele zece meciuri competitive si a fost inlocuit doar de doua ori cu putin timp inainte de final.

Pentru Ajdin Hrustic, in schimb, lucrurile merg mai bine in nationala Australiei, in victoria cu 3-1 in fata Omanului, jucatorul de 25 de ani a jucat la mijlocul terenului. Daichi Kamada a fost inlocuit in infrangerea cu 1-0 a Japoniei impotriva Arabiei Saudite, dupa o performanta mixta dupa 73 de minute. La fel ca Rafael Borre dupa 58 de minute in victoria 0-0 a Colombiei impotriva Uruguayului. Jesper Lindstrom a jucat pentru Danemarca in victoria cu 1-0 din Scotia – dar la echipa U21. (major)