Categorii
Uncategorized

Efort minim, randament maxim

De data aceasta nu au existat huiduieli, in schimb fanii Angliei si-au aplaudat echipa la sunetul clasicului „Fotbalul vine acasa”. www.getitinside.com Dupa 1-0 (1-0) impotriva Republicii Cehe si victoria grupei din Campionatul European asociat, capitanul Harry Kane si colegii sai nu au avut mult timp sa sarbatoreasca pe terenul de la Wembley. www.trailslesstraveled.com In schimb, unii dintre ei privesc deja inainte: in a doua runda a Campionatului European, cei trei lei ar putea avea acum o explozie impotriva Germaniei. se2.investbiotech.com

„Asa este in fotbal. vivalditomato.com Daca vrei sa castigi ceva, trebuie sa poti invinge pe toata lumea ”, a spus Raheem Sterling, care acordase englezilor o victorie asupra cehilor neinvinsi anterior, precum si in grupa D cu golul sau in minutul al doisprezecelea. analsextuber.com Republica Ceha a fost, de asemenea, confirmata ca ultimele saisprezece, dar a alunecat pe locul trei in masa finala. accountmanagerpreview.com

Acest lucru are ca rezultat urmatoarea constelatie: Daca Germania este a doua in grupa dupa cel de-al treilea meci din runda preliminara impotriva Ungariei miercuri (ora 21:00), va exista un clasic extrem de exploziv impotriva Angliei marti viitoare, tot la Londra. loftcleaning.com „Am jucat foarte bine pentru doi”, a declarat atacantul Angliei Sterling, a carui echipa a terminat runda preliminara cu sapte puncte si 2-0 goluri. truworthsinternationalltd.biz Cu golul sau castigator in fata a pana la 22. thecorrectemplate.com 500 de spectatori, a fost multumit de o „cruce excelenta” a coechipierului Jack Grealish. www.academy-of-art-universityfaculty.net

In comparatie cu Croatia (1-0) si Scotia (0-0), englezii au cautat calea de urmat de la inceput. www.pandapages.com Dar, spre deosebire de primele doua jocuri, de data aceasta s-au rasplatit pentru eforturile lor ofensive. theflyingnun.com La zece minute dupa ce a ridicat deja frumosul portar ceh Tomas Vaclik pe stalpul din dreapta (al 2-lea), agitatul Sterling a preluat conducerea. ravnsborg.org Grealish, unul dintre cei patru nou-veniti in linia de start a celor trei lei si unul dintre activele lor in acea seara, a trecut de pe aripa stanga in cutia de sase curti – iar atacantul lui Manchester City a dat din cap catre cel de-al doilea sau obiectiv al turneului. tanganrss.com

Nici englezii nu au gasit de aceasta data solutiile jucause cu adevarat mari

Si altceva a diferentiat aspectul gazdelor de cele anterioare la acest EM: au ramas la el dupa faza initiala rapida. www.kestrel.jp De multe ori nu gaseau solutiile jucause grozave. escrowhelp.com Atacantul Kane, care a esuat cu un sut de la distanta la portarul bine reactionat Vaclik, ar fi putut creste in minutul 26. www.imagineonline.net

• jysk

Cehii, pe de alta parte, au ajuns mai bine in joc dupa aproximativ o jumatate de ora. gaynursinghome.net Tomas Holes l-a testat pe portarul Angliei Jordan Pickford cu o incercare din al doilea rand (28), Tomas Soucek a sutat chiar pe langa stanga (35). kanzleien.mobi

Atacantul de la Leverkusen, Patrik Schick, care a marcat toate cele trei goluri ale cehilor pana acum la acest Campionat European, a ramas complet palid in tribune in fata presedintelui Uefa, Aleksander Ceferin, si a printului William de data aceasta. www.cagpurified.com Cu opt minute inainte de pauza, Vladimir Coufal a falsificat mingea in mod periculos in directia propriului sau gol, dar portarul oaspetilor Vaclik a fost din nou pe loc.

[Campionatul European de Fotbal: Stiti cine joaca impotriva cui si cand. Cu programul Campionatului European din 2021 ca PDF pentru tiparire. ]

Englezii, care trebuiau sa se descurce fara Ben Chilwell si Mason Mount, au controlat si a doua repriza pe distante lungi. Fundasul si omul ofensator au trebuit sa mearga in izolare ca contacte stranse cu scotianul Billy Gilmour, care a dat pozitiv pentru Corona dupa meciul de vineri. Pe de alta parte, Jordan Henderson, care a venit pentru prima data la acest turneu dupa o lunga pauza de accidentare, a facut un inceput bun. Kane a ratat o pasa fina a mijlocasului in zona de penalizare (50).

Odata cu cresterea timpului de joc, intensitatea si nivelul au continuat sa scada. Cehii au incercat sa-si stimuleze ofensiva prin preluarea talentului Adam Hlozek – in zadar. Antrenorul Angliei Gareth Southgate l-a adus pe evreul Dortmund Bellingham si si-a stabilizat mijlocul. In minutul 83, inlocuitorul Tomas Pekhart din Republica Ceha a creat un alt indiciu de pericol de poarta, dar a sutat de la 16 metri spre dreapta. Un minut mai tarziu, colegul de club al lui Bellingham la BVB, Jadon Sancho, a venit la dorita sa prima aparitie la acest Campionat European. Presupusul 2-0 de la Henderson nu a fost pe buna dreptate dat din cauza unei pozitii de ofsaid (86).