Categorii
Uncategorized

DFB-Elf experimenteaza o dezastru istorica in Sevilla

Si apoi a venit la urma urmei, primul sut la poarta al echipei germane. Si ce barbat: Serge Gnabry a trecut rapid peste mijloc si a lovit mingea de la o distanta mare impotriva transversalei portii spaniole. allscreen.com O actiune grozava. Cu toate acestea, problema a avut mai multe capturi: Pe de o parte, se desfasura minutul 77 al ultimului joc de grupa al Ligii Natiunilor din Sevilla, pe de alta parte, germanii aveau 0: 5 in urma in acest moment. familyofficemastercustody.com

In cele din urma a fost chiar 0: 6 (0: 5). DFB-Elf fusese prezentat si experimentase o dezastru de proportii istorice. drdrum.biz Cu o diferenta de sase goluri, Germania a pierdut ultima data in mai 1931 la Berlin, la acel moment 0: 6 impotriva Austriei.

Pentru echipa germana a fost al optulea meci international de la inceputul lunii septembrie – in acelasi timp ultimul din acest an. checkcap.de Si unul care va avea un efect de lunga durata. Nu numai pentru ca exista acum o lunga pauza pana in martie 2021. 877mitigate.com

„Nu a fost cea mai amara infrangere, dar a fost una dintre cele mai clare”, a spus Toni Kroos dupa al 101-lea meci international pe ARD. Ea a „ranit”: „Nu am avut deloc acces. www.katiefine.com Spania ne-a aratat totul, cu si fara minge. Desigur, trebuie sa analizati jocul in directia turneului. www.cinecity.info Sunt multe de facut ”.

In echipa antrenorului Joachim Low a existat o singura schimbare in unsprezece de start fata de jocul de sambata trecut impotriva Ucrainei. www.edwardmarsh.com Kroos, care a facut o pauza ultima data din cauza unei suspendari a cartonasului galben, a fost din nou acolo, dar lui Antonio Rudiger ii lipsea cartonasul galben.

Germanii s-au trezit imediat in defensiva si au avut initial noroc. flutrack.net Ilkay Gundogan l-a lovit pe Dani Olmo cu piciorul in suprafata de pedeapsa, dar arbitrul Andreas Ekberg a vazut faultul afara si a dat doar o lovitura libera. Sutul lui Sergio Ramos a fost salvat de Manuel Neuer, care a facut al 96-lea meci international si este acum singurul detinator al recordului pentru portarii germani. 8d8.2transport.com

[Daca doriti sa aveti toate cele mai recente evolutii privind pandemia de coronavirus live pe telefonul dvs. mobil, va recomandam aplicatia noastra, pe care o puteti descarca aici pentru dispozitivele Apple si Android]

In cursul urmator, Germania a fost implicata permanent in spate. www.fasttvdownloads.com Dupa un corner de la Fabian, care a venit devreme pentru accidentatul Sergio Canales, Gnabry a vrut sa indeparteze mingea. Dar a ratat-o ​​si Alvaro Morata a dat Spaniei conducerea. radiantcontrolpanel.net A fost impresionant ceea ce ofereau gazdele, in timp ce echipa germana tocmai urmarea actiunea.

Apararea germana practic inexistenta

Dupa o jumatate de ora, Neuer a impiedicat urmatorul gol cu ​​o salvare puternica impotriva lui Ferran Torres, dar cateva minute mai tarziu acel jucator a avut succes. www.vegasconfidential.biz

• film biz

A lovit mingea in plasa dupa ce Olmo a lovit transversala mai devreme. La fel ca in atatea scene, apararea germana era practic inexistenta. www.tutanetam.ru

Spaniolii au continuat. Daca anterior au atacat mai ales din dreapta, acum au atacat cu succes si din stanga. moreorless.com Asta a adus intr-un colt pe care l-a adus Fabian si Rodrigo a folosit cu capul.

0: 3 la pauza dupa o performanta dezastruoasa, Germania nu a fost niciodata atat de in urma in epoca Low in acest moment. tagtoll.net Faptul ca o remiza ar fi suficienta pentru ca Germania sa castige grupa era deja neglijabil. Din cauza celor trei goluri primite si din alt motiv: ofensiva nu a fost slaba, ci pur si simplu nu a existat. alexandra-moore.com

Au mai ramas 45 de minute pentru a face evenimentele tulburi pana acum putin mai prietenoase. In schimb, Robin Koch a pierdut mingea in mijlocul terenului, iar Spania a avut urmatoarea sansa uriasa. unusual.performancefanclutches.com Dar Neuer – cel putin a aratat o performanta destul de decenta cu unele frotiuri – a pastrat lovitura. Dar restul echipei parea parasit de toate spiritele bune. www.americanpost.com Fara angajament, fara limbaj corporal, dar greseli grave fara sfarsit.

Spania este invitata

Spaniolii, care in trecutul recent nu s-au remarcat neaparat pentru performantele lor remarcabile si nu au reusit niciodata sa inscrie mai mult de un gol in ultimele cinci jocuri, au fost invitati la marile lor sanse. www.bidformachinery.net

La scurt timp, nu si-au permis sa li se ceara din nou mult timp: majoritatea spaniola in atac, Gaya l-a pus in fata portii pe Ferran Torres complet liber – si din perspectiva germana a fost 0: 4. Au fost doar 55 de minute jucate la Sevilla.

Asadar, era departe de a se termina, ceea ce in acest caz trebuia sa para o amenintare pentru echipa germana. Si chiar s-a inrautatit.

In mod surprinzator, dupa meci, Spania a avut din nou o cantitate incredibila de spatiu la mijlocul terenului. Mingea a aterizat la Ferran Torres, care a marcat al cincilea gol al serii. La scurt timp dupa aceea, Gnabry a luat-o singur cu o lovitura in sipci. A ramas singura scena buna pentru echipa DFB in aceasta seara incredibila din Sevilla. Pentru a carui concluzie Mikel Oyarzabal si-a asigurat obiectivul. La scurt timp dupa aceea, echipa lui Low a supravietuit. (Lingurita)