Categorii
Uncategorized

Cupa Mondiala de handbal: Germania pierde impotriva Spaniei in runda principala

In principiu, Alfred Gislason este un fan al sigurantei de sine spaniole. Avand un plan, tragandu-l in mod stoic, nu facand greseli singur, ci exploatand planul ascutit al adversarului – pentru antrenorul national, care este lemnul din care sunt sculptate favoritele turneului. e43.bestfoundstuff.net Lemn bine imbatranit in acest caz, taietura spaniola are 31 de ani, dar de o asemenea natura incat nemtii au strans din dinti joi, 28:32, a fost in cele din urma impotriva campionilor europeni.

Germanii s-au simtit putin invinsi, pentru ca se dovedisera a fi idioti. www.lunachix.org Dupa ce au fost in urma cu patru goluri in prima repriza, au luptat chiar si au jucat un avantaj de trei goluri dupa pauza. Dar cand totul in Cairo parea sa se reduca la urmatorul thriller de handbal, dopul a fost brusc tras, ceea ce ar putea merge prost a mers prost, astfel incat singurul lucru care ramane este principiul sperantei la aceasta Cupa Mondiala. www.visioncoalitionmassachusetts.org

Selectia Federatiei Germane de Handbal (DHB) continua la fiecare doua zile, sambata impotriva Braziliei, luni impotriva Poloniei. Dar, pentru a obtine o perspectiva pentru sferturile de finala din aceasta, ar trebui gasit ajutor din afara pe langa doua victorii proprii. sctrendmagazine.com Ungaria ar trebui sa-si piarda jocurile impotriva Poloniei (in prezent 4: 2 puncte) si a Spaniei (5: 1 puncte). In acest caz, ar exista o comparatie tripla a echipelor din Ungaria, Polonia si Germania cu aceleasi puncte, de la care ar avansa echipa cu cea mai buna diferenta de goluri. www.gablerealestate.com Deoarece selectia germana a pierdut cu un singur gol impotriva Ungariei (28:29), ar trebui sa castige mai mult impotriva Poloniei cu un singur gol decat Polonia invinge ungurii. O alta varianta ar fi ca Spania sa piarda in fata Uruguayului (0: 6) si a Ungariei (6: 0). www.transformyourselfnow.biz Cu toate acestea, avand in vedere slabiciunea Uruguayului, acest lucru pare extrem de putin probabil.

La inceput nimeni nu s-a gandit la acest calcul dupa meci. www.gregjohnsonrealestate.net „Dupa 15 minute remarcabile in a doua jumatate, am jucat cu prea mult risc si ne-am stricat”, a criticat Gislason pe ZDF. „Am avut destule sanse sa inchidem jocul. www.fucknetworksolutions.biz Asta este amar. Cu mai multa rutina am fi putut castiga. investscan.com „Si Uwe Gensheimer a spus:” Asta doare brutal. Este dificil de digerat aceasta infrangere, deoarece a fost mult mai mult. moskraeved.ru ”Portarul Johannes Bitter a fost mai pozitiv: am jucat un joc grozav. Am aratat cum sa ne ocupam de echipa cu cea mai sigura minge. ukplasticsurgery.com Se poate intampla sa ni se intample doua sau trei greseli care ne rup gatul. Nu trebuie sa iesim din sala cu capul atarnat „. fucla.com

• comoda

28:29 impotriva maghiarilor din runda preliminara ii ranise pe germani. Mai presus de toate, apararea nu era la nivelul cerut si ceva ar fi vorbit in favoarea schimbarii formatiei, cu Fabian Bohm pentru Sebastian Firnhaber, de exemplu. stevenhecht.net Dar Gislason nu l-a lasat pe tanarul Erlanger sa cada, Firnhaber a format din nou blocul interior cu Johannes Golla. In atac, antrenorul national a reactionat la acoperirea ofensiva a spaniolilor si l-a folosit pe necinstitul Paul Drux in locul celui care a tras Julius Kuhn. v2cigs.kaitlinknapp.net

Din punct de vedere german, inceputul a fost plin de energie. Wolff a tinut prima aruncare, jucatorul de joc Philipp Weber a fost hotarat sa mearga inainte, iar cu Marcel Schiller ca – pana atunci – domnul suta la suta din punctul de sapte metri, germanii au deschis jocul. vuecam.org Dar cand impetuosul Firnhaber a primit a doua penalizare in prima conducere spaniola la 5: 4, adversarul a avut un avantaj – iar greselile au fost pedepsite prompt.

„Cateva dor prea multe”

Raul Entrerrios a folosit goluri mari si uneori chiar si cele mai mici, iar dupa un sfert de ora a fost 6: 9. www.e-sur.com Multumita celor doua parade ale lui Wolff, germanii au preluat pe scurt vremea. Dar pentru ca Corrales a rezistat si mai bine, nu s-a dovedit a fi contabil. hiphopondemand.net Cu sase minute inainte de pauza, spaniolii erau in fata cu patru goluri pentru prima data (13: 9).

Trebuia facut ceva, dar au aparut probleme similare in defensiva ca impotriva Ungariei, iar Wolff a dezamagit din nou sperantele de a fi un factor decisiv. www.naturalfashion.com Axel Kromer, directorul sportiv al DHB, s-a plans „cateva ratari prea multe” si o retragere proasta, combinata cu prea multe goluri de contraatac. Dar a vazut o „sarcina jucausa solicitanta rezolvata corespunzator” – si, prin urmare, inca o sansa. webfit.com

A doua repriza a inceput sa se masoare, o parada a lui BItter, o greseala tehnica a spaniolilor, plus propriile goluri ale lui Hafner si Timo Kastening, selectia DHB a fost de pana la un gol, iar in minutul 36, Kastening a inscris al cincilea gol pentru 18:18, cu a sasea pana la 20:19. Germanii erau acum mai la indemana si aveau jucatorul in Kai Hafner care avea ideile potrivite. pangeaconsulting.biz Acum totul parea posibil, Gislason s-a bazat pe forta tinerilor, l-a angajat pe Juri Knorr pentru a-i obosi pe spanioli. Dupa 43 de minute, aceasta a fost rasplatita cu primul avantaj de trei goluri, 24:21.

In spate, Bitter a lasat o parada sa urmeze urmatoarea – echipa germana arata acum ca fiind sub tensiune inalta. „Pastrati-va calmul” a fost o cerere in timpul expirarii, dar spaniolii au facut-o, 25:26 a fost din punct de vedere german dupa 47 de minute, frumoasa plumb a fost perdu. Din nou un joc nervos – si nemtii au pierdut asta. Gensheimer a ratat un gol sigur, Schiller a renuntat la primul sau sapte metri de turneu, pe care spaniolii cu toata experienta lor nu i-au putut fi negati.