Categorii
Uncategorized

Cupa Mondiala de biatlon: Peiffer este al treilea

Stare: 6 martie 2021 16:55

Zero erori la poligonul de tragere – aceasta este de obicei cheia pentru o pozitie de top in sprintul de biatlon: Arnd Peiffer a luat in considerare acest lucru in Nove Mesto si a ocupat locul al treilea. newtenshoes.com Victoria a revenit unui francez. unitedsalmon.org

Castigarea relei de vineri le-a dat biatletilor germani un impuls la Cupa Mondiala de la Nove Mesto: in sprintul de 10 km, germanii au aratat o performanta puternica a echipei. choosehim.com Cel mai bun a fost din nou Arnd Peiffer. bracelet-montre.hormonehealth.net La fel ca la stafeta, vicecampioana mondiala la simplu a ramas rece la poligon, nu a gresit si a reusit sa tina pasul pe pista. conserv-energy.com In cele din urma, a fost suficient ca tanarul de 33 de ani sa termine pe locul trei – locul cinci pe podium in aceasta iarna. cvd.kimwmiller.com

Prima victorie a Cupei Mondiale pentru Simon Desthieux

Cupa Mondiala de biatlon Simon Desthieux Imagine: WDR / IMAGO / CTK Photo

Doar doi incepatori au fost mai rapizi, care si-au finalizat, de asemenea, cele doua lupte de tragere impecabil: francezul Simon Desthieux a fost in fata unei decizii foarte stranse. kmrlaw.biz Pentru tanarul de 29 de ani, care a fost in varful podiumului de zece ori doar cu stafeta, a fost prima victorie individuala a Cupei Mondiale din cariera. tqp.justsoftballs.com Suedezul Sebastian Samuelsson s-a clasat pe locul doi, la doar 2,4 secunde inapoi. wisdomliterature.org Peiffer a fost cu 4,4 secunde in urma de victorie. www.perinibuildingcompany.net

Peiffer: „Intotdeauna ceva special”

„Daca ajungi pe podium, este intotdeauna ceva special. dataproducts-printers.net Dar atunci esti atat de ambitios incat vrei sa fii chiar in fata. www.meangreens.com Cu toate acestea, sunt multumit”, a spus Peiffer la ZDF. aaplush.com Unde a pierdut secundele cruciale? Durata fotografierii in picioare, conform primei analize a lui Peiffer, la scurt timp dupa cursa. apnea.softguitar.com Se poate descurca mai bine in cursa de urmarire de duminica. kc.chelseaclub.com

Papusa in top zece – chiar mai putin multumita

Performantele lui Benedikt Doll si Erik Lesser au fost, de asemenea, incurajatoare: Doll a ajuns pe locul sase bun (+ 14,5 secunde) cu o eroare de tragere. www.mayanrealestatesales.net Nu a avut ghinion cand a ratat lovitura: „Sunt foarte multumit. www.mphracing.net Materialul s-a potrivit bine. trhzc.com

• vremea lugoj

In picioare a fost cam enervant, prima lovitura a scapat putin prea devreme. www.resourceinsurance.us A fost o eroare tehnica, ar fi fost zero. thevorheesfamily.com

Si Erik Lesser pare, de asemenea, sa se stabilizeze dupa performanta puternica, in calitate de alergator de start al stafetei: A aterizat in top 20 cu o greseala si cu 50,7 secunde in urma – nu o pozitie de pornire proasta pentru urmaritori duminica: „Da, a fost destul de sensibil „, a spus Lesser pe ZDF. „Sunt foarte multumit sa obtin zero in picioare. Bineinteles ca mai este loc de imbunatatire in ceea ce priveste alergarea, dar sunt fericit sa iau cu mine punctele Cupei Mondiale. „

Topul favoritelor batute

Favoritii de top, pe de alta parte, au ramas in urma de aceasta data: Nici norvegienii puternici si nici francezii Quentin Fillon-Maillet si Emilien Jacquelin nu au gresit si nu au putut ataca podiumul de aceasta data. Cu toate acestea, toti s-au clasat in top 12 si si-au pastrat intarzierile pentru cursa de urmarire in limite.

Si ceilalti trei germani? Philipp Nawrath si Roman Rees au comis fiecare doua erori de tragere. In timp ce Nawrath a fost suficient pentru un loc in top 60 si s-a calificat in cursa de urmarire, Rees nu a fost suficient.

Dupa cinci erori de fotografiere: Kuhn renunta

Nu a mers deloc pentru Johannes Kuhn: Dupa o greseala de tragere predispusa, cea de-a 41-a optiune generala a Cupei Mondiale in picioare. La fel ca Emilien Jacquelin la Cupa Mondiala, Kuhn nu a atins niciuna dintre cele cinci tinte.

Reactia sa nu a fost foarte sportiva: dupa poligon, a apelat imediat la antrenori si a renuntat la cursa. Coechipierii Lesser si Peiffer au aratat atunci intelegere in interviu. Fiecare trebuie sa isi gaseasca propria cale de a procesa o astfel de experienta. Speram ca Kuhn isi poate bifa rapid cele cinci greseli in acest fel.

Sursa: sportschau. de