Categorii
Uncategorized

Borussia Dortmund in finala Cupei DFB

Goluri timpurii, putina tensiune – Borussia Dortmund a incheiat basmul de fotbal al Holstein Kiel si a ajuns in finala Cupei DFB pentru a zecea oara. www.fluoride.org Chiar si fara atacantul accidentat Erling Haaland, Bundesliga a cincea in victoria cu 5-0 (5-0) in semifinale fata de echipa surpriza anterioara si-a indeplinit rolul de favorit intr-o maniera remarcabila. 6qn.audioresearch.net De Ziua Muncii, golghetorii Giovanni Reyna (minutul 16/23), Marco Reus (27), Thorgan Hazard (32) si Jude Bellingham (42) au asigurat conditii clare inca de pe parcursul gol al Signal Iduna Park. gpy.olympicresults.com

Aceasta inseamna ca pe 13 mai la Berlin va avea loc un duel interesant intre BVB si RB Leipzig pentru rolul celei de-a doua forte in fotbalul german, in spatele liderului industriei Munchen. mreen.com Spre deosebire de runda a doua a cupei impotriva FC Bayern, echipa diviziei a doua Kiel nu a reusit de aceasta data cu o lovitura de stat. 3d-fernseher-kaufen.com Pentru Kiel a fost o infrangere clara similara in semifinala ca in 1941 in scorul 0: 6 impotriva lui Schalke. flowant.net Infrangerea va fi, de asemenea, de putin ajutor pentru ambitiile de avansare ale germanilor din nord. www.compare-dvd.co.uk

Bucuria de a ajunge in finala la BVB a fost innorata de accidentarea lui Mateu Morey (74). www.predictiveservices.com Spaniolul a fost ranit intr-un duel si a fost scos de pe teren la douasprezece minute dupa ce a fost inlocuit – insotit de aspectul socat al coechipierilor sai. m.shopincleveland.com

[Daca doriti ca cele mai importante stiri din Berlin, Germania si lume sa fie difuzate pe telefonul dvs. www.wetdreambabes.com mobil, va recomandam aplicatia noastra complet reproiectata, pe care o puteti descarca aici pentru dispozitivele Apple si Android. www.nicebabegallery.com ]

Dupa o faza initiala echilibrata, BVB s-a prezentat extrem de eficient chiar si fara boala Haaland. www.cpurent.com Gazdele au profitat de primele trei sanse de a inscrie. tbgweb.com La doar aproximativ o saptamana dupa sfarsitul celei de-a doua carantine corone, Kielers au avut putin pentru a contracara forta ofensiva a Bundesliga a cincea. heliarc.com Dupa pauza, BVB a incetinit putin si nu a mai jucat cu o consecventa maxima, dar nu a fost suficient ca Kiel sa inscrie. tpv.electronicbartender.com

La inceput, nord-germani au reusit sa mentina jocul echilibrat. www.scatolo.gs Desi BVB a avut mai mult din joc, cu greu au creat sanse de scor. cr1.bluedot.biz

• speedtest rds

Gazdele au profitat imediat de prima ocazie: Reyna a avut spatiu dupa o pasa a lui Jadon Sancho si a lovit coltul indepartat. madson.com Tanarul de 18 ani a marcat al doilea gol la doar sapte minute mai tarziu. sleepycatguestranch.com Reus si Raphael Guerreiro au condus fiecare in zona de penalizare cu sapa, Reyna a impins pentru a face 2-0. dotpay.orpheumticket.com

Strainii erau stresati

Outsiderul a fost din ce in ce mai sesizat de povara ultimelor doua jocuri in termen de patru zile de la sfarsitul carantinei coronei de doua saptamani. In fata propriului lor gol, jucatorii defensivi de altfel puternici din liga nu au fost suficient de energici, dar au ramas curajosi ofensivi. Sutul lui Fabian Reese a lovit bara (27), portarul BVB Marwin Hitz s-a parat impotriva lui Ahmet Arslan (40).

In ciuda unei neglijente defensive, BVB a dominat jocul si a ramas brutal eficient. Dupa o minge cu chip de la Emre Can, Reus a fost liber si a marcat cu 3-0. BVB a reusit aproape totul ofensiv, Kiel a trebuit sa faca fata urmatorului contratimp: atacantul Janni Serra a schiopatat accidentat, iar Arslan a venit pentru el (30). Si BVB inca nu a avut suficient ofensiv, Hazard si Bellingham au crescut pentru BVB inainte de pauza.

Dupa pauza, echipa din Bundesliga a luat-o usor. Castigatorul cupei 2017 a reusit conducerea clara, outsiderul a ramas angajat, dar nu a reusit in cele din urma. Capul lui Arslan a aterizat in bratele lui Hitz (64), Mats Hummels a blocat incercarea lui Finn Porath (67). Pe de alta parte, BVB nu avea acum eficienta din prima repriza. Faza finala a jocului a fost umbrita de accidentarea lui Morey. (dpa)