Categorii
Uncategorized

2-2 impotriva Frantei: Ronaldo conduce Portugalia in optimile de finala

Intr-un final nebun de grup, Cristiano Ronaldo, care a inregistrat recorduri, l-a impuscat pe campionul in exercitiu, Portugalia, in optimile de finala, in cadrul intalnirii la nivel inalt cu campioana mondiala Franta. www.e-cbt.net Datorita celor doua goluri de penalizare din minutul 30 si 60, campionii europeni de fotbal au ajuns miercuri seara cu 2-2 (1-1) impotriva francezilor la Budapesta. jke.napavalleymustardco.com In remake-ul finalei Campionatului European din 2016, Karim Benzema (45 + 2 / penalty, 48) l-a plasat pe campion mondial in frunte in fata a 54. expressgiftstoindia.de 886 de spectatori din Puskas Arena. componentmarketing.com

Cu cele doua goluri ale sale, Ronaldo a stabilit inca doua recorduri: Cu golurile sale 20 si 21 la Cupa Europeana si Mondiala, el l-a inlocuit pe fostul atacant international german Miroslav Klose (19) ca cel mai de succes marcator. refuse.wvwauthority.org In plus, tanarul de 36 de ani si-a sarbatorit cel de-al 109-lea gol al echipei nationale si a egalat cu fostul jucator al Bayernului Ali Daei, care tocmai marcase atat de des pentru Iran. tangohot.com In plus, Ronaldo si-a extins recordul la Campionatul European la 14 goluri. www.realtystockreview.net

Ronaldo si-a demonstrat rolul de lider pe teren inainte de start. www.plandesk.net Dupa incalzire, vedeta mondiala a aplaudat din nou fiecare jucator din echipa sa. katelynnprice.com Inainte de imnuri, tanarul de 36 de ani conducea atunci o echipa care se schimbase in doua pozitii comparativ cu 2: 4 impotriva Germaniei. singing.jonthorn.com Francezii din jurul atacantului exceptional Kylian Mbappe au facut trei schimbari fata de egalitatea de 1-1 impotriva Ungariei. unitedtimes.org

Duelul de top nu a fost un tratament fotbalistic pentru o lunga perioada de timp. www.e-loziercorp.com Accentul a fost pus pe evitarea riscurilor. reedukacja.com.pl Prima sansa semnificativa a avut-o Mbappe (16. www.stylecode.com ), care a tras in poarta dupa o pasa a lui Paul Pogba, dar nu a reusit portarul portughez Rui Patricio. online-chess.dielre.net „El este prezentul si viitorul fotbalului mondial. steel4less.com Urmatorii ani ii apartin. www.apiworksafe.biz Este un jucator fantastic ”, a declarat recent Ronaldo ziarului spaniol„ Marca ”despre tanara vedeta Mbappe. www.educategirls.net

Franta castigase 19 din ultimele 27 de meciuri cu Portugalia – dar a pierdut finala Campionatului European din 2016 acasa cu 0: 1. www.jecustom.com

• flvto

In drum spre razbunarea dorita, campioana mondiala a fost incetinita puternic dupa o jumatate de ora. www.pinkop.com Deoarece portarul Hugo Lloris l-a lovit pe portughezul Danielo Perreira in fata cu forta unui berbec in fata portii, arbitrul Antonio Mateu Lahoz a aplicat un penalty.

Ronaldo a urcat si a impuscat mingea de nesuportat in poarta. Pentru fostul fotbalist mondial a fost al patrulea gol in competitia actuala si al 20-lea in Campionatul European si Cupa Mondiala. Cu putin inainte de pauza, Franta a lovit si el cu o lovitura de pedeapsa dupa ce Mappe a cazut in suprafata de pedeapsa. Intoarcerea lui Benzema a transformat penalizarea controversata la fel de increzatoare ca Ronaldo inainte – si amandoi s-au aplaudat dupa pauza si au intrat in dulapuri dupa pauza, vorbind si zambind.

Inspirat de primul sau gol de selectie din 2015, Benzema a urmat al doilea sau gol in minutul 48. In acel moment, Portugalia ar fi fost eliminata. Dar Ronaldo a mai facut o alta aparitie importanta: vedeta Juventus Torino a transformat un penalty de mana (60) la urmatorul record.

Tanarul de 36 de ani si-a sarbatorit cel de-al 109-lea gol al echipei nationale si a egalat cu fostul jucator al Bayernului Ali Daei, care a inscris la fel de des pentru Iran. Dupa aceea, ambele echipe nu au facut prea multe pentru ofensiva si au reusit rezultatul, cu care ambele au ajuns in runda a doua.

„Suntem primii, acesta este cel mai bun loc. Acum stim ce ne asteapta. Ne vom bucura. Acum incepe un nou turneu ”, a declarat antrenorul Frantei, Didier Deschamps. „A fost un joc grozav impotriva unei natiuni mari. Au fost multa intensitate si multe sanse „, a spus Benzema, care s-a bucurat de cele doua goluri ale sale,” Am marcat, nu am pierdut, sunt foarte multumit „.