Echipa

Distribuție

Costi.......................................Cuzin Toma

Adrian..........................Adrian Purcărescu

Raluca.................................Cristina Toma

Alin.....................................Nicodim Toma

Cornel.............................Corneliu Cozmei

Șef Costi........................Florin Kevorkian

Petrescu.........................Laurențiu Lazăr

Polițist 1.......................Ciprian Mistreanu

Polițist 2...........................Marius Coandă

Lică......................................... Dan Chiriac

Emma Dumont........Clemence Valleteau

Vânzătoare.........................Iulia Ciochină

Vânzător..............................Radu Bânzaru

Colegă 1.........................Oana-Irina Anca

Colegă 2........................Mariana Clement

Colegă 3...........Ramona-Gabriela Arsene

Copil Adrian............. Ana Maria Stegaru

Copil 1............................Alexis Gheorghe

Copil 2.................................Andrei Tender

Copil 3..................................Luca Crăciun

Copil 4.................................Daria Crăciun



Scenariu & regie.....Corneliu Porumboiu

Producător.........................Marcela Ursu

Producător...........................Sylvie Pialat

Producător......................Nadia Turincev

Producător.............................Julie Gayet



Director de imagine...Tudor Mircea RSC

Director artistic........Arantxa Etcheverria



Scenografie...................Mihaela Poenaru

Costume..........................Monica Florescu

Make-up Artist...............Gabriela Crețan



Montaj....................................Roxana Szel

Sound design............Sebastian Zsemlye

Mixaj final...........................Thierry Delor



Regizor Secund..........Constantin Donici

Director casting......Bogdan Dumitrache

Secretară de platou...........Elena Văncică

Asistent regizor secund.....Corina Badea

Asistent regizor..................Bogdan Stoica

Asistent de regie...........Alexandra Botău



Focus puller....................Dumitru Gavrilă

Asistent camera...............Carmen Tofeni

Asistenți video..Carastanef Andrei Ioan

Asistenți video.........Nicoleta Mulţescu

DIT................................Alexandru Enache



Maestru lumini......Octavian Andreescu

Best boy............................Daniel Balteanu

Electrician...................Nicolae Dragomir

Electrician.........................Victor Stanciu

Electrician.............................Liviu Cosor

Electrician................................Doru Nica

Electrician........................Daniel Ciobanu

Electrician adițional........Mihai Olteanu

Electrician adițional...........Aurel Militaru



Key grip.........................Dumitru Drăguţ

Best boy grip................Costel Tudorache

Grip......................................Ioniţă Cătălin

Tehnician macara............Alexandru Polu



Recuziter șef.........................Paul Dinescu

Recuziter la cadru...............Marian Pîrvu

Asistent Recuziter șef..........Eugen Pisău

Recuziteri...............Dumitru Dumitrovici

Recuziteri.........................Cornel Zamfir

Recuziteri...........................Toma Ciprian

Patinator..................................Vlad Teodor



Asistent costume...............Raluca Tătaru

Asistent montaj..................Filip Mureșan



Director de producție......Claudiu Boboc

Coordonator producție........Irina Malcea

Director de locaţii..........Sorina Dumitru

Secretară de producţie.......Sabina Lazăr

Șef platou.................Alexandru Mărgărit



Asistenți producţie................Delia Mihai

Asistenți producţie......Florina Dumitrache

Asistent producător..........Irina Henegar

Asistenți locații................Ciprian Homm

Asistenți locații................Marta Bănescu

Asistenți locații...........Petrică Boșneagu

Asistent șef platou...............Viorel Moise

Runner Bucuresti......Edward Răşchitor

Runner Islaz........................George Gruia

Catering Bucuresti.........Gabriela Neagu

Catering Bucuresti.........Floarea Cârstea

Catering Islaz................Valentin Goşnea

Catering Islaz.................. Anghel Ionescu



Coordonator transport........Irina Malcea

Şofer..............................Ciprian Broscaru

Şofer.................................Cristian Agapie

Şofer..........................George Peterneamţ

Şofer.....................................Florin Bănică

Şofer..................................Cristian Badea

Şofer........................................Ion Giuroiu

Şofer........................................Nicu Pâslea

Şofer..............................Emilian Ghiţescu

Şofer................................Vlad Bambuleac

Şofer............................................Ion Pîrvu

Şofer.....................................Viorel Gavriă



Contabil.........................Cristina Serafim

Avocat........................Mihaela Tudorache

Consultant.....................Marius Pandelea



Fotograf making of.............Adi Marineci

PR manager.........................Ileana Cecanu

Coordonator post-producție România...............................Ana Răduleț

Traduceri..................................Tom Wilson

Traducere limbă engleză......Tom Wilson

Traducere limbă franceză..Dragoș Bobu

Materiale marketing.........Good Hands



Creative director..................Liviu Neagoe

Art director...................Octavian Răchită



Laborator Ro - Cinelabs DI Colorist..........................Claudiu Doagă

Supervizor postproducţie......................... ..........................................Bogdan Dumitru

Sales & lab manager.........Cornelia Popa



Sunet Ro - Raza Studio

Inginer de sunet..................Mirel Cristea

Microfonist.................Sebastian Zsemlye

Editare & postsincron dialog................... ....................................Alexandru Dragomir

Premixaj & Postsincron de zgomote..... ...................................Sebastian Zsemlye